Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-27 08:15
AC / Paweł Pasierbek SJ

Kamerun: porwano trzech księży

Trzech księży zostało porwanych w anglojęzycznej, południowo-zachodniej części Kamerunu.

Autor/źródło: Pixabay, Free-Photos, licencja: CC0

Jak informuje biskup diecezji Buéa Immanuel Bushu kapłani należący do zakonu klaretynów zostali porwani wraz z kierowcą, kiedy jechali do jednej z tamtejszych parafii. Do tej pory nie ma żadnych informacji na ich temat, nie zostały przedstawione żadne żądania.

Do zdarzenia doszło w trzy dni po zabójstwie innego duchownego, pochodzenia kenijskiego, który został zamordowany przez uzbrojonych, nieznanych sprawców.

Tymczasem, jak podaje tamtejszy minister obrony, przed kilku dniami w północno-zachodnim regionie Kamerunu doszło do masakry, w której zamordowano 30 osób. Zarówno wojsko, jak i aktywiści anglojęzyczni oskarżają się nawzajem o dokonanie tej zbrodni.

Do zamieszek między anglojęzyczną a frankofońską częścią Kamerunu dochodzi od 2016 r., kiedy to aktywiści anglojęzyczni oskarżyli Kameruńczyków mówiących po francusku o marginalizowanie ich i nierówne traktowanie. Ich protesty najpierw doprowadziły do wielkich strajków, a następnie do krwawych starć między wojskiem a secesjonistami z zachodniej części tego afrykańskiego kraju.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: porwanie, Afryka, przemoc, klaretyni, zamieszki, księża, Kamerun