Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-23 16:55
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: wigilia dla podopiecznych Kaliskiego Domu Opieki Caritas

Ponad 350 osób zasiadło dzisiaj przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Z podopiecznymi opłatkiem przełamali się: biskup kaliski Edward Janiak i biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Życzenia zgromadzonym na wieczerzy złożył dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej. – Życzę, aby Pan Bóg wam błogosławił, chronił przed niebezpieczeństwem i by ten czas świąteczny był dobrze przez was wykorzystany – mówił ks. Jacek Andrzejczak.

W swoim słowie biskup kaliski podziękował władzom miasta Kalisza, dzięki którym Caritas może wydawać codziennie 400 posiłków. Dziękował także dyrektorowi i pracownikom Caritas Diecezji Kaliskiej za służbę ludziom, którym dzisiaj ciężko żyje się.

Wskazywał, że święta Bożego Narodzenia przypominają o tajemnicy przebóstwienia człowieka. - Wszyscy jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże. To jest ogromna tajemnica, że Bóg zechciał być człowiekiem, aby nas zbawić. Jest prawdą, że Pan Bóg wszystkich jednakowo kocha, ale czasem ludzie odwracają się od Boga i chcą iść własną drogą – powiedział bp Janiak.

Życzył, aby każdy spotykał dobrych ludzi. – Niech Boże Dziecię zajrzy do każdego serca, da nam pokój, ale też stawia na naszej drodze życia dobrych ludzi – zaznaczył ordynariusz kaliski, który zaprosił wszystkich do udziału we Mszy św. w pierwsze święto Bożego Narodzenia.

Wszyscy podopieczni otrzymali paczki świąteczne przygotowane w ramach akcji „Tytka Charytatywna”.

W zorganizowanie wigilii zaangażowała się młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. 

W spotkaniu uczestniczyli także: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Karolina Pawliczak, ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu i przedstawiciele instytucji współpracujących z Caritas Diecezji Kaliskiej.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-23 12:23:53
miniaturka

Betlejem w Polsce

Koniec roku to czas kolęd. Tych w gronie rodzinnym i tych w gronie szerszym. Już 29 grudnia rozpocznie się tegoroczne ogólnopolskie kolędowanie, pod nazwą Betlejem w Polsce.
2017-12-23 12:29:40
miniaturka

Za klauzurą - Wigilia i Boże Narodzenie zakonów kontemplacyjnych

Czytanie Ewangelii, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i udział w Pasterce - wspólnoty zakonne, nawet o bardzo surowej regule, obchodzą święta Bożego Narodzenia tak, jak przeciętne polskie rodziny.
2017-12-23 12:31:43
miniaturka

Beskidy: Dzień Szczodry u górali

Tradycja mieszkańców Beskidu Cieszyńskiego każe w dzień przed wigilią Bożego Narodzenia zapraszać do domów chorych i biednych.
2017-12-23 17:33:32
miniaturka

Rzym: w górach zginął o. Jacek Oniszczuk

Wczoraj, 22 grudnia, w masywie Gran Sasso we włoskiej Abruzji zginął, zabrany przez lawinę, polski jezuita o. Jacek Oniszczuk. Miał 51 lat i był profesorem teologii biblijnej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.
2017-12-23 17:52:00
miniaturka

Bp Semeraro: niezapowiedziana wizyta Papieża

To taki żart Papieża – powiedział Franciszek do zaskoczonych pracowników kurii diecezjalnej w Albano, kiedy bez zapowiedzi przyjechał odwiedzić tamtejszego bp. Marcello Semeraro w dniu jego 70. urodzin.
2017-12-23 17:59:12
miniaturka

Indonezja: muzułmanie mówią „nie” mikołajkowym czapkom

Muzułmańscy ekstremiści w Indonezji (FPI) zapowiadają „czystki” w centrach handlowych. Będą sprawdzać, czy pracownicy nie są zmuszani przez właścicieli do noszenia „czapek mikołajowych” albo innych ubrań związanych z komercyjnymi zwyczajami bożonarodzeniowymi.