Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-22 22:01
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: wieczerza wigilijna dla pracowników instytucji diecezjalnych

- Wszystkim serdecznie dziękuję za trud, pracę i wierność Kościołowi – mówił bp Edward Janiak do pracowników instytucji centralnych diecezji kaliskiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Wieczerzę wigilijną w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu poprzedziła Msza św., której przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

W homilii ks. dr Waldemar Graczyk wskazywał na Maryję i św. Józefa, którzy z pokorą wypełniali wolę Bożą. – Św. Józef uwielbiał Boga swoim życiem i działaniem, posłuszeństwem, pokorą i milczeniem. Okazuje się więc, że milczenie może być najlepszą z form uczczenia Pana Boga. Przykład Józefa pokazuje nam, że mogę wielbić Boga nic nie mówiąc, ale milcząc i przeżywając swoje życie na chwałę Bożą – powiedział kaznodzieja.

Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa biskup kaliski dziękował wszystkim pracownikom instytucji centralnych diecezji kaliskiej za pracę wykonywaną z miłości do Kościoła. – Życzę dużo radości wewnętrznej z tej służby codziennej i wewnętrznego pokoju, którym będziemy mogli dzielić się z innymi – mówił bp Janiak.

W imieniu całej wspólnoty diecezjalnej życzenia biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi złożył biskup pomocniczy Łukasz Buzun. – Życzymy Księdzu Biskupowi, żeby tak jak św. Józef był dla nas wszystkich ojcem, był cierpliwy jak św. Józef, a w szczególny sposób potrafił odczytywać Boże natchnienie jak patron naszej diecezji i Kościoła Powszechnego. Chciałbym podziękować za cały trud kierowania diecezją – zaznaczył hierarcha.

W imieniu kleryków przemówił alumn Tomasz Dytfeld, który życzył, aby każdy był świadkiem wielkiej światłości narodzonej w betlejemskiej grocie. – Ta światłość jest w stanie zmienić życie każdego z nas, bo On przynosi nam pokój, radość, a przede wszystkim przynosi nam miłość. Chciejmy tą miłością dzielić się ze wszystkimi, do których będziemy posłani – powiedział kleryk V roku. 

W spotkaniu uczestniczyli: biskup kaliski Edward Janiak, biskup pomocniczy Łukasz Buzun, biskupi seniorzy Stanisław Napierała i Teofil Wilski, wikariusz generalny diecezji kaliskiej ks. prał. Andrzej Latoń, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa ks. prał. Aleksander Gendera, senator Łukasz Mikołajczyk, wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, pracownicy: Kurii Diecezjalnej z wicekanclerzem ks. kan. Marcinem Papuzińskim, Sądu Biskupiego z oficjałem ks. kan. Bogumiłem Kempą, Wyższego Seminarium Duchownego z rektorem ks. Piotrem Górskim, Caritas Diecezji Kaliskiej z dyrektorem ks. Jackiem Andrzejczakiem, Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej z dyrektorem ks. Łukaszem Skorackim, Dwutygodnika Diecezjalnego „Opiekun”, Telewizji Internetowej „Dom Józefa” z dyrektorem Piotrem Nowickim, a także klerycy.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy