Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-06-30 22:26
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: nagrodzono zwycięzców Konkursu o Papieżu

W katedrze św. Mikołaja w Kaliszu odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Na konkurs zorganizowany przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku wpłynęło 181 prac plastycznych od dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski, a także USA. Celem konkursu adresowanego do przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkół podstawowych jest popularyzowanie postaci papieża Franciszka oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

Prace oceniali: dr Anna Sobczyk-Gąsiorek, dr Beata Michalak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu i Maciej Konieczny, organizator i pomysłodawca konkursu, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku.

W kategorii przedszkoli pierwszą nagrodę zdobyła Nadia Kulawiak z Sieradza. Drugie miejsce zajął Bartosz Owczarek z Sieradza, a trzecie – Maya Mleczko z USA. Wyróżnienie otrzymali: Marcelina Ratajczak z Gizałek i Gianna Chirico z USA. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Józefina Stachowiak z Rydzyny. Drugą nagrodę zdobyła Zuzanna Kurzawa z Piekar, a trzecią – Alexa Chirico z USA. Wyróżnienia odebrali: Tatiana Karnkowska ze Złoczewa, Sebastian Rykała z Przykony i Marta Antoniak z Rydzyny.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej i bp Edward Janiak, ordynariusz diecezji kaliskiej.

Laureatom gratulował ks. Tomasz Jakubowski. Duchowny zaznaczył, że poprzez taki konkurs dzieci mogą poszerzać wiedzę o papieżu Franciszku, który dla współczesnego świata jest wielkim autorytetem.

Pomysłodawcą konkursu organizowanego od 6 lat jest Maciej Konieczny, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku. Dotąd w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczestników z Polski, a także USA i Kazachstanu.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Kalisz, abp Pennacchio, bp janiak, bp Mering, Civitas christiana, konkurs plastyczny