Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-14 12:43
mk

Kalifornia: uczniowie modlą się do azteckich bóstw o „dekolonizację” Ameryki

Modlitwa do pogańskich bóstw o „wyzwolenie, transformację, dekolonizację” Ameryki to część programu Ethnic Studies Model Curriculum. Początkowo był on dobrowolny, jak jednak donosi Christian Post, część szkół włączyła pogańskie śpiewy jako element lekcji dla wszystkich uczniów.

Autor/źródło: unsplash.com

„Program zachęca nauczycieli i uczniów, by «zakwestionowail rasistowskie, bigoteryjne, dyskryminujące, imperialistyczne/kolonialne przekonania», których częścią jest chrześcijaństwo” – czytamy na LifeSiteNews.

Portal przywołuje także poglądy jednego z autorów programu. R. Tolteka Cuauhtin w swojej książce stwierdza bowiem, że ​​biali chrześcijanie są odpowiedzialni za popełnienie „bogobójstwa” i zastąpienie kultu rdzennych bogów chrześcijaństwem. Dlatego, jak twierdzi, ludzie muszą pracować nad „dekolonizacją” Ameryki za pomocą metody, którą nazywa „kontrludobójstwem”. Chodzi zatem o to, by modlitwę do pogańskich bóstw zanosić wprost w intencji dechrystianizacji Ameryki. To z kolei umożliwi powrót do rdzennej kultury.

Umieszczenie pogańskich śpiewów w programie, realizowanym w szkołach, wywołało sprzeciw części rodziców. Pod koniec sierpnia napisali w tej sprawie do Stanowego Nadinspektora Oświaty Publicznej. Ponieważ list pozostał bez odpowiedzi, zdecydowali się pozwać władze stanowe do sądu. Rodzice powołują się na prawo do wolności sumienia oraz obowiązującą w Kalifornii zasadę rozdziału świeckich instytucji od religii.

„Nasi klienci mają zarówno religijny, jak i obywatelski sprzeciw wobec azteckiej modlitwy i nie chcą, aby ich dzieci ją śpiewały, były proszone lub zmuszane do tego, lub ryzykowały ostracyzm, jeśli odmówią” – powiedział Paul Jonna, prawnik Thomas More Society, kancelarii non-profit, która wniosła pozew w imieniu rodziców.

Źródło: lifesitenews.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-14 11:42:27
miniaturka

Nergal uniewinniony, bo „chcącemu nie dzieje się krzywda”

We wrześniu 2019 Adam „Nergal” Darski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym but depcze obraz Matki Boskiej. Do sądu wniesiono oskarżenie o obrazę uczuć religijnych. W sierpniu muzyk został uniewinniony.
2021-09-14 12:16:03
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Ileż bólu musi odczuwać rodzic w obliczu umierającego dziecka? I to jakiego Dziecka! Jezus nie popełnił przecież najmniejszego zła, czyniąc wszystkim dobro! Dlatego każda reakcja Maryi byłaby pod krzyżem usprawiedliwiona. A Ona „stała obok krzyża” – pisze św. Jan – trwając niewzruszenie w swojej wierze.
2021-09-14 12:31:46
miniaturka

Kard. Stefan Wyszyński i m. Elżbieta Czacka ogłoszeni błogosławionymi!

12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie papieski delegat kard. Marcello Semeraro ogłosił kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbietę Czacką nowymi błogosławionymi. Od 20 października 1964 roku kard. Wyszyński był Protektorem duszpasterstwa polskich emigrantów. Jego dalszej protekcji u Boga zawierzamy Polonię i Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny!
2021-09-14 12:55:34
miniaturka

Papież mianował nowego metropolitę mińsko-mohylewskiego

Ojciec Święty mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji grodzieńskiej Iosifa Staneuskiego arcybiskupem metropolitą mińsko-mohylewskim na Białorusi.
2021-09-14 13:32:04
miniaturka

Archidiecezja Warszawska pożegnała bp. Mariana Dusia

Archidiecezja Warszawska pożegnała dziś bp. Mariana Dusia, biskupa pomocniczego w latach 1986-2013. Mszy pogrzebowej w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie spoczął zmarły biskup, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
2021-09-14 14:07:06
miniaturka

Płaca minimalna wzrośnie o 7,5 proc. Została określona na 3010 zł

Na wtorkowej Radzie Ministrów płaca minimalna na rok 2022 została określona na 3010 zł, co oznacza, że w porównaniu do roku 2021 wynagrodzenie minimalne wzrośnie o 210 zł, tj. o 7,5 proc. – powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.