Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-10 08:01
JR / PAP

Jest akt oskarżenia przeciwko liderkom Strajku Kobiet. Grozi im do ośmiu lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała na początku lipca do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcie L., Klementynie S. oraz Agnieszce C.-F. – poinformowała Aleksandra Skrzyniarz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia.

Autor/źródło: PAP

Jako pierwszy informację na ten temat podał portal wpolityce.pl. „Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszy w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy” – poinformowała Skrzyniarz.

„Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła” – dodała.

Za czyn z art. 165 par. 1 pkt 1 Kodeksu karnego (sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej) grozi do ośmiu lat więzienia.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. to liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-09 15:15:23
miniaturka

„Zmiana płci była brutalną pomyłką”. Niepoprawna politycznie historia Grace

Grace Lidinsky-Smith poddała się procesowi zmiany płci, łącznie z usunięciem piersi. Postanowiła jednak wrócić do swojej płci biologicznej, bo zmiana płci okazała się pochopną decyzją, która w niczym nie pomogła. Dziś swoim świadectwem pokazuje, jak wielkim złem jest pozwalanie nastolatkom na poważne ingerencje w biologię.
2021-07-09 15:56:00
miniaturka

Silne więzy rodzinne pozwalały lepiej przetrwać pandemię

Silne więzy rodzinne okazały się najpewniejszą polisą ubezpieczeniową w trudnym czasie pandemii. Okazało się, że dobre relacje społeczne w znacznej mierze chronią przed marginalizacją i wykluczeniem. Takie wnioski zawarte są w raporcie przygotowanym przez Family International Monitor.
2021-07-10 07:29:07
miniaturka

PGE: lokalne społeczności powinny być beneficjentami sprawiedliwej transformacji

Zdefiniowanie wyzwań stojących przed samorządami, konieczność ponadgranicznej współpracy oraz stworzenia nowej wizji dla regionu – to główne tematy debaty pt. „Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic PL-CZ-DE. Gospodarka, społeczeństwo, środowisko”.
2021-07-10 08:07:00
miniaturka

Dąb Bartek uszkodzony w wyniku wichury

Silny wiatr towarzyszący burzom uszkodził koronę Bartka, około 700-letniego dębu z Zagnańska (woj. świętokrzyskie). Odłamał się kilkumetrowy fragment jednego z konarów. Jak poinformował PAP Paweł Kowalczyk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk złamał się konar rosnący po stronie wschodniej.
2021-07-10 08:24:32
miniaturka

Ponad 5,3 tys. interwencji strażaków po burzach

W piątek strażacy w związku z burzami interweniowali ponad 5,3 tys. razy. Wskutek nawałnic rannych zostało troje dzieci – poinformował PAP w sobotę rano rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Burze uszkodziły ponad 200 dachów, ewakuowano w sumie 15 obozów harcerskich.
2021-07-10 09:43:23
miniaturka

Pandemia pogłębiła wykluczenie cyfrowe. Polski Ład to naprawi?

Pandemia pogłębiła wykluczenie cyfrowe. Propozycje Polskiego Ładu dot. e-usług powinny cieszyć – trzeba jednak zadbać, by wskutek cyfryzacji nie ucierpiały osoby, które nie mogą bądź nie chcą załatwiać spraw przez internet – ocenili w rozmowie z PAP eksperci Fundacji Instrat.