Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-11 14:57
S. Zielińska / KAI

Jerycho Różańcowe z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej

W związku z obchodami jubileuszowymi 200-lecia powstania diecezji sandomierskiej w parafiach trwa modlitwa - Jerycho Różańcowe.

Autor/źródło: pixabay, salexcarvalho, licencja: CC0

Całodobowa modlitwa - Jerycho Różańcowe jest duchową formą świętowania jubileuszu 200-lecia powstania diecezji sandomierskiej i obejmuje swym zasięgiem wszystkie wspólnoty parafialne diecezji. Do modlitwy włączają się także wspólnoty zakonne na terenie diecezji. Odbywa się ona codziennie w innej parafii.

Wierni modlili się w ten szczególny sposób już w 70 parafiach oraz w znajdujących się na ich terenie domach zakonnych.

Jak podkreślają księża - duszpasterze, ta forma przeżywania jubileuszu przynosi wspaniałe owoce duchowego umocnienia wiernych i kapłanów. Powstają kolejne Koła Żywego Różańca oraz Grupy Modlitewne „Magaretka”, obejmujące swoją modlitwą księży. Zawiązało się także kilka grup modlitewnych wspierających ludzi chorych i samotnych. Wierni modlą się także o powołania kapłańskie i o dar świętości dla kapłanów.

Ks. Robert Kusiak, proboszcz parafii Błażek poinformował, że we Mszy św. inaugurującej parafialne czuwanie różańcowe uczestniczyły całe rodziny oraz duża grupa młodzieży szkolnej. - Chciałbym podkreślić, że we wspólnej modlitwie uczestniczą także wierni z pobliskich parafii archidiecezji lubelskiej, które graniczą z naszą parafią. Wielu z nich podkreśla, że to wspaniały czas, aby wspólnie z rodziną modlić się na różańcu – podkreśla.

Z kolei ks. Witold Szczur z parafii Gawłuszowice przez klika tygodni przed planowanym Jerychem Różańcowym przypominał podczas kazań ideę tej modlitwy. - Złączenie Jerycha Różańcowego z jubileuszem diecezji jest przypomnieniem i uczeniem naszej odpowiedzialności nie tylko za wspólnotę parafialną, ale także za całą diecezję. To dobry czas, który zapewne przyniesie błogosławione owoce – zwrócił uwagę.

Jerycho Różańcowe, to nieprzerwane czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się ono w parafii Mszą św. oraz modlitwą różańcową. W każdej parafii jest odprawiana Msza św. o północy w intencji powołań kapłańskich. Następnie odbywa się całonocne czuwanie. O godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i dalsze czuwanie. O godz. 18.00 sprawowana jest kończąca Msza św.

apis / diecezja sandomierska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-11 13:45:14
miniaturka
play

Abp Jędraszewski: Dzieło Zbawcze prowadzone po krzywych drogach

- Pan Jezus przyniósł nam pokój, który jest wielką wartością, ale też wielkim wyzwaniem. - mówił abp Marek Jędraszewski do członków krakowskich Duszpasterstw Akademickich.
2018-01-11 14:12:41
miniaturka

Prezydium Episkopatu składa podziękowania

Prezydium Episkopatu dziękuje organizatorom, wolontariuszom, sygnatariuszom oraz posłom głosującym za życiem, popierającym obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”.
2018-01-11 14:39:15
miniaturka

„Boska Troska” dla wychowawców i rodziców dzieci przedszkolnych

Cztery zgromadzenia zakonne zajmujące się wychowaniem powołały pierwszy w Polsce katolicki periodyk dla wychowawców i rodziców dzieci przedszkolnych.
2018-01-11 15:43:22
miniaturka

Profesor Rémi Brague doktorem honoris causa UPJPII W Krakowie

- Europa będzie istniała tak długo, jak długo jej ambicja, jej poczucie własnej godności będzie się zapalać od światła Bożej ambicji - mówił prof. Rémi Brague podczas prelekcji na UPJPII w Krakowie.
2018-01-11 16:04:29
miniaturka
play

Transmisja na żywo z debaty pt: "Lekarz w służbie życia"

11 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na transmisję z debaty społecznej z udziałem ekspertów pt: "Lekarz w służbie życia" związanej z zagadnieniami śpiączki, śmierci mózgowej i transplantologii.
2018-01-11 18:20:00
miniaturka

Kard. Ezzati o apostolskiej posłudze Papieża w Chile

Chile to jeden z najbardziej zsekularyzowanych krajów Ameryki Łacińskiej i dlatego bardzo potrzebuje apostolskiej posługi Papieża – zauważa kard. Ricardo Ezzati, arcybiskup stołecznego Santiago.