Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-02 17:42
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jerozolima: wielkanocne przesłanie Kościołów chrześcijańskich

Modlimy się za osoby, które wciąż podążają drogą krzyżową, za tych którzy cierpią w naszym regionie i na całym świecie, a także za tych, którzy cierpią w milczeniu – napisali liderzy wspólnot chrześcijańskich w Jerozolimie.

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

Wśród liderów wspólnot chrześcijańskich, którzy wystosowali wielkanocne przesłanie są administrator apostolski abp. Pierbattista Pizzaballa i Kustosz Ziemi Świętej, o. Francesco Patton.

„Jerozolima – czytamy w przesłaniu – to miasto nadziei oraz zmartwychwstania, święty symbol Bożego Zbawienia i odbicie Niebieskiego Jeruzalem, które ma nadejść”. Hierarchowie modlą się, aby w Ziemi Świętej chrześcijanie mogli bez przeszkód wypełniać swój obowiązek bycia świadkami żywej Ewangelii, aby służyć ubogim, zaprowadzać sprawiedliwość i kroczyć w świetle miłości Chrystusa Zmartwychwstałego.  

mk/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-02 13:10:54
miniaturka

Kraków: „Potrzebne resztki” - poświąteczna zbiórka żywności dla osób bezdomnych

Potrzebne resztki – apelują członkowie inicjatywy Zupa na Plantach, zachęcając, by podzielić się pozostałą po świętach żywnością z osobami w kryzysie bezdomności.
2018-04-02 13:33:15
miniaturka

Papież wezwał do krzewienia braterstwa

„Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Regina Coeli”.
2018-04-02 17:19:04
miniaturka

Jan Paweł II – odchodzenie Pasterza (fakty i opinie)

Dziś przypada 13. rocznica śmieci św. Jana Pawła II. Z tej okazji przypominamy kilkadziesiąt faktów i opinii związanych z odchodzeniem Papieża.
2018-04-02 18:15:33
miniaturka
play

Dar proroctwa - s. Tomasza Potrzebowska

W cyklu pt: "Charyzmatyczna Instrukcja Obsługi" prowadzonym przez s. Tomaszę Potrzebowską CSC, współorganizatorkę m.in. rekolekcji "Jezus na Stadionie", Salve TV przedstawia najważniejsze informacje dotyczące zjawisk charyzmatycznych.
2018-04-02 18:41:51
miniaturka

Abp Jędraszewski: Chrystus zmartwychwstał raz na zawsze

Pan zmartwychwstał. I nie chodzi tu tylko o to, że dokonało się Jego powstanie z martwych. On jest zmartwychwstały raz na zawsze i działa jako zmartwychwstały - mówił podczas Odpustu Emaus abp Marek Jędraszewski.
2018-04-02 18:50:43
miniaturka

"Dlaczego wyjątkowy święty?" - konferencja prasowa o św. Stanisławie Papczyńskim

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC zapraszają na konferencję prasową pt. "Dlaczego wyjątkowy święty?" - o św. o. Stanisławie Papczyńskim, w drugą rocznicę jego kanonizacji.