Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-17 15:10
MG / KAI, ts / Jerozolima

Jerozolima: meczet Al-Aksa i Kopuła na Skale zamknięte

Na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie zamknięte zostały do odwołania meczet Al-Aksa i Kopuła na Skale – jedne z najważniejszych, obok Mekki i Medyny, muzułmańskich miejsc kultu.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: Jak album
Według palestyńskiej agencji informacyjnej WAFA, dyrektor meczetu, szejk Omar Al-Kiswani poinformował, że muzułmańskie modlitwy zostały przeniesione na otwarty teren. Zamknięcie dla modlitw tego trzeciego pod względem ważności świętego miejsca dla muzułmanów jest jednym ze środków podejmowanych w walce z pandemią koronawirusa.

Palestyńska agencja PNN poinformowała 16 marca, że z wyjątkiem trzech bram, zostały też zamknięte muzułmańskie drogi dostępu do Wzgórza Świątynnego. Nadal otwarte jest jedyne dojście dla niemuzułmanów, tzw. brama Mughrabi.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-17 13:23:41
miniaturka

Nielsen Polska: milionowe uczestnictwa w niedzielnych transmisjach Mszy świętych

Wskutek ograniczeń wywołanych stanem epidemii Polacy w ubiegłą niedzielę znacznie rzadziej niż zwykle uczestniczyli bezpośrednio w Mszach świętych, o wiele częściej decydując się na śledzenie transmisji w ogólnopolskich telewizjach.
2020-03-17 13:33:55
miniaturka

Kraków: kapucyni zapraszają na rekolekcje wielkopostne w ogrodzie

Gdzie można odbyć rekolekcje przed Wielkanocą, jeśli w większości kościołów zostały one odwołane? Bracia Grzegorz Marszałkowski i Łukasz Bujak zapraszają do kapucyńskiego ogrodu w Krakowie - oczywiście internetowo.
2020-03-17 14:02:35
miniaturka

Abp Ryś: Wspólnota domowa może być jak rozpalony piec

Utrapienie może być okazją do doświadczenia Bożej łaski, jeśli pośród trudności będziemy szukać Boga żywego i otworzymy się na Jego działanie - zwrócił uwagę Abp Ryś podczas rozważania w czasie porannej Mszy św.
2020-03-17 14:12:29
miniaturka

Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z wirusem, ale niedostępne dla milionów ludzi

Koronawirus: Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z wirusem, ale niedostępne dla milionów ludzi na świecie – ostrzega UNICEF
2020-03-17 14:54:54
miniaturka

Jubileuszowe spotkanie Radia Jasna Góra odwołane

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, w trosce o zdrowie Gości i Pracowników Radio Jasna Góra informuje, że odwołuje jubileuszowe spotkanie w 25-tą rocznicę powstania Rozgłośni.
2020-03-17 17:52:11
miniaturka

Kościół wobec pandemii – modlitwa on-line

Rzecznik Episkopatu przypomniał o inicjatywach, które podejmuje Kościół w Polsce wobec pandemii koronawirusa.