Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-03-13 18:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jerozolima: konferencja na temat encykliki Laudato sì

W Jerozolimie w Centrum Notre Dame zorganizowano konferencję na temat encykliki Laudato sì. Odbyła się ona pod hasłem: ”Pochwalony bądź Panie - ekologia Papieża Franciszka, troską o wspólny dom”.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Konferencja zgromadziła licznych przedstawicieli zakonów i zgromadzeń posługujących w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Obecni byli także reprezentanci miejscowej społeczności, żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. Głównym celem konferencji było bowiem nie tylko przestawienie encykliki papieża Franciszka szerszemu gronu, ale także próba wspólnego pochylenia się nad problemami ekologii i dyskusja o konkretnych sposobach troski o wspólny dom.

Wśród zaproszonych gości był prefekt watykańskiej Dykasterii do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Peter Turkson. Zwrócił on uwagę na wyzwania ekologiczne jakie stają dziś przed nami. Kolejnymi prelegentami byli profesor Mohammed Dajani Daoudi, dyrektor i założyciel Wasatia Academic Graduate Institute oraz rabin David Rosen, odpowiedzialny za dialog międzyreligijny. Pierwszy z nich zwrócił uwagę na muzułmańską tradycję troski o ziemię, podczas gdy drugi wygłosił referat na temat żydowskich perspektyw ekologii. Konferencję zakończył profesor Stefano Zamagni, wykładowca ekonomii na uniwersytecie bolońskim.

Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym watykańskiej Dykasterii do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka, Delegata Apostolskiego w Jerozolimie, jak również Konferencji Ordynariuszy Ziemi Świętej.

Piotr Blajer OFM z Jerozolimy


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jerozolima, konferencja, encyklika, Laudato si’, Centrum Notre Dame