Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-05 09:02
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jemen: tysiąc dni wojny, sytuacja ludności coraz trudniejsza

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje, że liczba ofiar w Jemenie będzie zatrważająca, jeżeli nie powstrzyma się tam działań wojennych.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

W tych dniach znowu po kolejnych bitwach i samolotowych nalotach wiele dzieci i ich rodzin zostało zabitych. Już od ponad tysiąca dni Jemeńczycy doświadczają brutalnych ataków. Wiele rodzin musiało opuścić swoje domy, brakuje żywności, wody pitnej. Ludzie nie mają też dostępu do podstawowych lekarstw i opieki medycznej.

Jak podaje ONZ (Światowa Organizacja Zdrowia, Unicef i Światowy Program żywnościowy), ponad 75 proc. ludności tego kraju potrzebuje wsparcia humanitarnego, w tym ponad 11 mln. dzieci, które bez pomocy nie będą mogły przeżyć. Odczuwa się ogromny brak wody pitnej. Na stacjach wodociągowych, które przygotowują i przesyłają wodę dla ponad 3 mln ludzi, zaczyna brakować paliwa, koniecznego do ich funkcjonowania. Natomiast ceny wody z importu wzrosły sześciokrotnie.

pp/rv, ossrom

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-04 23:42:56
miniaturka

Bp Juszczak: miejscem uświęcenia się mężczyzny i kobiety jest rodzina

- Miejscem uświęcenia się mężczyzny i kobiety jest rodzina – mówił w Kaliszu bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.
2018-01-05 08:09:46
miniaturka

Biskupi Indii: niepokojące ataki na mniejszości

Wobec ataków na chrześcijan i inne mniejszości w Indiach wzywamy, aby nowy rok był czasem pokoju i harmonii, miłości i braterstwa oraz integralnego rozwoju wszystkich grup etnicznych i religijnych w naszym kraju - napisali biskupi Indii.
2018-01-05 08:37:38
miniaturka

Augsburg: konferencja charyzmatyczna „Mehr-Konferenz”

Nieustanna modlitwa i uwielbienie, to motto kolejnej, jedenastej już konferencji organizowanej przez Dom Modlitwy w Augsburgu.
2018-01-05 09:35:15
miniaturka

Dykasteria Integralnego Rozwoju, rok po reformie

Od niemal 5 lat w Watykanie przebiegają gruntowne reformy. Jednym z ich owoców jest istniejąca od roku Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
2018-01-05 10:05:36
miniaturka

Abp Hoser: Człowiek jest wartością bezwzględną

Człowiek jest wartością bezwzględną, nie możemy go traktować jako bytu przygodnego – mówił abp Henryk Hoser SAC podczas konferencji „Medycyna w służbie życiu. O zakazie aborcji eugenicznej w polskim prawie”.
2018-01-05 10:34:42
miniaturka

Santiago de Compostela: ostatni rok rekordowy w ilość pielgrzymów

W 2017 r. ponad 300 tys. pielgrzymów przybyło do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Composteli. Jest to absolutny rekord w historii tego szlaku.