Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-01-05 09:02
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Jemen: tysiąc dni wojny, sytuacja ludności coraz trudniejsza

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje, że liczba ofiar w Jemenie będzie zatrważająca, jeżeli nie powstrzyma się tam działań wojennych.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

W tych dniach znowu po kolejnych bitwach i samolotowych nalotach wiele dzieci i ich rodzin zostało zabitych. Już od ponad tysiąca dni Jemeńczycy doświadczają brutalnych ataków. Wiele rodzin musiało opuścić swoje domy, brakuje żywności, wody pitnej. Ludzie nie mają też dostępu do podstawowych lekarstw i opieki medycznej.

Jak podaje ONZ (Światowa Organizacja Zdrowia, Unicef i Światowy Program żywnościowy), ponad 75 proc. ludności tego kraju potrzebuje wsparcia humanitarnego, w tym ponad 11 mln. dzieci, które bez pomocy nie będą mogły przeżyć. Odczuwa się ogromny brak wody pitnej. Na stacjach wodociągowych, które przygotowują i przesyłają wodę dla ponad 3 mln ludzi, zaczyna brakować paliwa, koniecznego do ich funkcjonowania. Natomiast ceny wody z importu wzrosły sześciokrotnie.

pp/rv, ossrom


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: wojna, pomoc humanitarna, ofiary wojny, Jemen, działania wojenne, Organizacja Narodów Zjednoczonych