Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-11 14:51
MG / KAI, ksww / Jelenia Góra

Jelenia Góra: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas zamknięty z powodu koronawirusa

29 testów na koronowirusa, które przeprowadzono u 61 osób w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym prowadzonym przez Caritas w Jeleniej Górze, miało wynik pozytywny.

Autor/źródło: flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Sanepid zarządził zamknięcie i kwarantannę całego ośrodka - poinformował dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej ks. Robert Serafin.


Konieczność wykonania testów pojawiła się po tym, jak 7 kwietnia w bolesławieckim szpitalu zakaźnym zmarła jedna z podopiecznych. Wykryto u niej koronawirusa. Kobieta przebywała w ośrodku od dłuższego czasu. W ubiegłym tygodniu została przewieziona do jeleniogórskiego szpitala na badania. Po powrocie źle się poczuła. Lekarz oraz służby sanitarne zdecydowały o przewiezieniu kobiety do Bolesławca.


Od pacjentów i personelu ZOL pobrano w sumie 61 próbek. Z tego 29 okazało się pozytywnych. Sanepid zdecydował o pobraniu próbek również od pacjentów 1 i 2 oddziału, jak i od personelu tam pracującego.


Osoby zarażone zostaną przewiezione do izolatoriów oraz oddziałów zakaźnych wskazanych przez służby sanitarne.


W tej sytuacji ZOL w Jeleniej Górze został poddany kwarantannie. Wszystkie osoby tam przebywające pozostaną w ośrodku do końca kwarantanny.


W związku z bardzo trudną sytuacją personalną, dyrektor Caritas zwraca się z gorącą prośbą do osób, które chciałyby się poświęcić opiece nad pacjentami ZOL w Jeleniej Górze, pozostając wraz z nimi w kwarantannie. Do tej pory zgłosiło się troje wolontariuszy.


W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas w Jeleniej Górze przebywa ponad 70 pacjentów. W ośrodku 24 godziny na dobę opiekę znalazły osoby ciężko chore, często sparaliżowane i na wózkach inwalidzkich.


Osoby, które chcą pomóc w opiece nad chorymi w ZOL w Jeleniej Górze mogą zgłaszać się dzwoniąc do legnickiej Caritas tel. 76 72 44 300 wew. 372 lub 502025855.

ksww / Jelenia Góra


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, jelenia góra, epidemia, koronawirus