Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-11 20:17
nc / KAI

Jelenia Góra: zakażeni pacjenci wracają do zdrowia

Coraz lepsze wiadomości docierają z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze prowadzonego przez legnicką Caritas. Na oddziale 3, gdzie przebywało ponad 20 osób zakażonych koronawirusem, po ostatnich badaniach jego obecność potwierdzono tylko u 2 pacjentów.

Autor/źródło: ks. Waldemar Wesołowski

Oznacza to, że cały zakład powoli powraca do normalnego funkcjonowania. Jednak aby było to w pełni możliwe, konieczna jest kolejna dekontaminacja, czyli odkażenie, oraz wprowadzenie nowych procedur sanitarnych, które pozwolą na bezpieczną opiekę nad pacjentami. Pierwsze odkażanie zostało wykonane w sobotę przez Wojska Ochrony Terytorialnej wspomagane przez żołnierzy z Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór.

Jak mówi ks. Rober Serafin, dyrektor legnickiej Caritas, potrzebna będzie reorganizacja całego zakładu. – Cieszymy się, że nasi pacjenci wracają do zdrowia, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nadal działamy w sytuacji zagrożenia, dlatego przepisy sanitarne muszą być szczególnie zachowywane – podkreśla ks. Serafin.

Dyrektor nadal apeluje o pomoc. Potrzebne jest wsparcie personelu medycznego i wolontariuszy. - Potrzebna jest także pomoc materialna w postaci sprzętu medycznego: maseczki chirurgiczne, ochraniacze na buty, fartuchy barierowe i rękawiczki w każdej ilości. Potrzebna jest także pomoc finansowa – dodaje ks. Serafin.

W jeleniogórskim ZOL na przełomie kwietnia i maja pracę personelu wspierało blisko 20 osób duchownych, w tym księża, siostry zakonne, klerycy. Obecnie w zakładzie pomoc niosą siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, siostry Prezentki oraz ojcowie franciszkanie z legnickiej parafii św. Jana Chrzciciela.


ksww / Jelenia Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-11 16:17:36
miniaturka

„Cud nad Wisłą" za sprawą modlitwy Narodu i Bożej ingerencji?

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Przełomowa książka „Zwycięstwa z pomocą nieba” napisana przez uznanego mariologa Wincentego Łaszewskiego zmienia nasze racjonalistyczne spojrzenie na historię Polski i świata. Poniżej zamieszczamy fragmenty z rozdziału zatytułowanego „Cud nad Wisłą".
2020-05-11 17:25:09
miniaturka

Czy Jan Paweł II widział w kard. Bergoglio swojego następcę?

Franciszek w otwartej rozmowie z Luigi Maria Epicoco wspomina pontyfikat Papieża Polaka. Książka "Święty Jan Paweł II Wielki" ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Esprit. Zamieszczamy fragmenty rozmowy i wspomnień Franciszka z rozdziału „Na Tobie zbuduję mój Kościół".
2020-05-11 19:56:05
miniaturka

Nuncjatura Apostolska: Papież odprawi Mszę św. w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W poniedziałek 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ojciec Święty Franciszek odprawi Mszę Świętą przy grobie Papieża Polaka – poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce.
2020-05-12 08:30:27
miniaturka

Nasi niepełnosprawni mogą nie przeżyć pandemii

– Na tę chwilę nie wiemy, czy uda się uratować naszych podopiecznych – mówi Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel, którego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Stowarzyszenie działa głównie w Polsce, ale od siedmiu lat jest także obecne w stolicy Etiopii, Addis Abebie.
2020-05-12 08:52:10
miniaturka

Abp Jędraszewski: obchody stulecia urodzin św. Jana Pawła II

Zbliża się 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z powodu pandemii koronawirusa wiele zaplanowanych wydarzeń zostało zmienionych lub nawet odwołanych. Nie oznacza to jednak, że z obchodów całkowicie zrezygnowano. O wydarzeniach w archidiecezji krakowskiej mówi jej metropolita abp Marek Jędraszewski.
2020-05-12 09:19:46
miniaturka

Ukraina: zakonnicy spieszą z pomocą najuboższym

Przedłużająca się pandemia koronawirusa jest dla pracowników i wolontariuszy organizacji charytatywnych próbą wiary i odwagi. Na Ukrainie od początku epidemii z pomocą śpieszą przede wszystkim osoby konsekrowane, zakonnice i zakonnicy, którzy z narażeniem zdrowia i życia nie opuszczają swoich podopiecznych.