Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-11 20:17
nc / KAI

Jelenia Góra: zakażeni pacjenci wracają do zdrowia

Coraz lepsze wiadomości docierają z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze prowadzonego przez legnicką Caritas. Na oddziale 3, gdzie przebywało ponad 20 osób zakażonych koronawirusem, po ostatnich badaniach jego obecność potwierdzono tylko u 2 pacjentów.

Autor/źródło: ks. Waldemar Wesołowski

Oznacza to, że cały zakład powoli powraca do normalnego funkcjonowania. Jednak aby było to w pełni możliwe, konieczna jest kolejna dekontaminacja, czyli odkażenie, oraz wprowadzenie nowych procedur sanitarnych, które pozwolą na bezpieczną opiekę nad pacjentami. Pierwsze odkażanie zostało wykonane w sobotę przez Wojska Ochrony Terytorialnej wspomagane przez żołnierzy z Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór.

Jak mówi ks. Rober Serafin, dyrektor legnickiej Caritas, potrzebna będzie reorganizacja całego zakładu. – Cieszymy się, że nasi pacjenci wracają do zdrowia, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nadal działamy w sytuacji zagrożenia, dlatego przepisy sanitarne muszą być szczególnie zachowywane – podkreśla ks. Serafin.

Dyrektor nadal apeluje o pomoc. Potrzebne jest wsparcie personelu medycznego i wolontariuszy. - Potrzebna jest także pomoc materialna w postaci sprzętu medycznego: maseczki chirurgiczne, ochraniacze na buty, fartuchy barierowe i rękawiczki w każdej ilości. Potrzebna jest także pomoc finansowa – dodaje ks. Serafin.

W jeleniogórskim ZOL na przełomie kwietnia i maja pracę personelu wspierało blisko 20 osób duchownych, w tym księża, siostry zakonne, klerycy. Obecnie w zakładzie pomoc niosą siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, siostry Prezentki oraz ojcowie franciszkanie z legnickiej parafii św. Jana Chrzciciela.


ksww / Jelenia Góra


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: jelenia góra, pacjenci, koronawirus, zakład opiekuńczo-leczniczy