Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-14 18:30
ek / Izabela Tyras

Jasnogórskie święto młodych

W obchody Niedzieli Palmowej przeżywanej jako święto młodych po raz pierwszy włączona jest także Jasna Góra.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

W procesji pod przewodnictwem pasterza diecezji młodzież dotarła tu z wyższego seminarium. Spotkanie odbywało się w łączności z Papieżem Franciszkiem i było niejako kontynuacją Panamy. Też przebiegło pod hasłem: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego!”.

Młodzi podkreślali, że Papież jest dla nich wielką inspiracją i mobilizacją: „W sposób szczególny bierzemy do serca słowa Franciszka, dlatego że uważamy, iż czynny sposób życia jest jednak lepszy niż to leniwienie się na kanapie. Myślę, że Franciszek trafił do nas tymi słowami”.

Jasna Góra, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, jest sanktuarium młodych. To za sprawą tysięcy maturzystów, którzy tutaj powierzają Maryi swoją przyszłość. „Jasna Góra jest takim miejscem, które przypomina młodym ludziom, że jest coś ważniejszego niż ta matura. Na Jasną Górę przyjeżdża się zapytać co będzie po tej maturze, po studiach, to jest jakieś takie miejsce rodzącej się nadziei, planów, niepokojów, które się zostawia przed Bogiem” – mówi jeden z tegorocznych pielgrzymów-maturzystów. A młodzi modlili się m.in. tymi słowami: „Zwracamy się do Ciebie najpewniejsza Przewodniczko na ludzkich drogach. Pomóż nam pokonać beznadzieję, pozwól nam być silniejszymi, niż wszystko co wydaje się nas osaczać”.

Włączenie Jasnej Góry w diecezjalne obchody święta młodych to także nawiązanie do VI Światowego Dnia Młodzieży i osoby Papieża Jana Pawła II w 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do Polski.

Relacja z Jasnej GóryŹródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-14 14:14:33
miniaturka

Lipnica Murowana: prawie 38 metrów ma rekordowa palma

Padł rekord. 37 metrów 78 cm ma najwyższa palma, która stanęła na rynku w Lipnicy Murowanej. Odbył się tam 61. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.
2019-04-14 14:22:23
miniaturka

Patrząc na krzyż, zwykle widzimy cierpienie. To krótkowzroczne. Krzyż to nie...

Często mówi się o krzyżu w niewłaściwy sposób – krzyż nie jest symbolem upadku, ale źródłem zwycięstwa. Ludzie, patrząc na krzyż, zwykle widzą...
2019-04-14 14:37:08
miniaturka
play

Abp Wojda: Niedziela Palmowa jest bramą, przez którą wchodzimy w Wielki Tydzień

Msza św. Niedzieli Palmowej, rozpoczynająca Wielki Tydzień, zgromadziła w białostockiej bazylice archikatedralnej licznych wiernych, w tym całe rodziny z dziećmi.
2019-04-15 08:04:06
miniaturka

Benedykt XVI: Kościół a skandal wykorzystywania seksualnego

„Tak, w Kościele jest grzech i zło. Ale także dzisiaj jest święty Kościół, który jest niezniszczalny. Także dzisiaj jest wielu ludzi, którzy pokornie wierzą, cierpią i kochają, w których ukazuje się nam prawdziwy Bóg, kochający Bóg” – napisał papież emeryt Benedykt XVI w tekście z 11 kwietnia 2019 r.
2019-04-15 08:15:41
miniaturka

Licheń. Uwierzmy w Bożą miłość

Kilka tysięcy wiernych świętowało w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski Niedzielę Palmową, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, która otwiera Wielki Tydzień, najważniejszy dla chrześcijan.
2019-04-15 08:41:25
miniaturka

Niedziela Mlodych w Legnicy

W Niedzielę Palmową już po raz kolejny odbyło się spotkanie młodych diecezji legnickiej. Towarzyszyło mu hasło "OTO JA".