Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-02 12:30
ds / materiały prasowe Związku Cyfrowa Polska

Jasna Góra z aplikacją mobilną na smartfona

Dzięki aplikacji mobilnej Bonafide – Polska Pielgrzymuje każdy użytkownik smartfona ma teraz dostęp do najważniejszych wydarzeń i informacji z Jasnej Góry, a w zwiedzaniu pomoże interaktywna mapa. Projekt powstał dzięki inicjatywie polskiej branży cyfrowej reprezentowanej przez Związek Cyfrowa Polska.

Autor/źródło: materiały prasowe

To kolejny etap rozwoju aplikacji pielgrzymkowej Bonafide, która już od trzech lat wykorzystywana jest przez diecezjalne pielgrzymki. Jej użytkownicy w specjalnej zakładce Jasna Góra znajdą m.in. przydatne informacje o samym sanktuarium, kalendarium historii Jasnej Góry oraz kalendarium nadchodzących wydarzeń. Niewątpliwym ułatwieniem w poruszaniu się po całym kompleksie będzie interaktywna mapa. Aplikacja podpowie również, co warto zobaczyć na Jasnej Górze. Znajduje się w niej też historia Zakonu Paulinów, a także aktualne informacje o składzie personalnym Wspólnoty Klasztornej. W zakładce zamieszczono też regulamin dla organizatorów pielgrzymek oraz innych wydarzeń odbywających się na Jasnej Górze.

- Zależy nam, by Jasna Góra była dostępna dla jak najszerszej rzeszy wiernych j pielgrzymów. Dlatego cieszymy się, że powstała aplikacja, która pomoże jeszcze w lepszej komunikacji i nawigacji po sanktuarium - mówi o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry. - Dziś aplikacje mobilne są chętnie wykorzystywane w najróżniejszych aktywnościach. To dobry przykład, jak nowoczesne technologie mogą służyć Kościołowi i wiernym – dodaje.

Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, organizacji branży cyfrowej, która stoi za powstaniem rozwiązania, zaznacza, że dzięki aplikacji Bonafide pielgrzymi odwiedzający Jasną Górę otrzymają komplet potrzebnych informacji. - Zwłaszcza w dobie rozwoju nowoczesnych technologii i powszechności smartfonów sądzę, że będzie to spore ułatwienie dla pielgrzymów – mówi Michał Kanownik. I dodaje: – Zakładka o Jasnej Górze jest kolejnym etapem w rozwoju aplikacji. I na pewno nie ostatnim.

O Bonafide

Aplikacja Bonafide (z łac. w dobrej wierze) powstała w 2018 r. z inicjatywy Związku Cyfrowa Polska, organizacji zrzeszającej w Polsce największe firmy z branży cyfrowej i nowoczesnych technologii. Rok temu z aplikacji skorzystało 25 diecezjalnych pieszych pielgrzymek, które w sierpniu udały się na Jasną Górę. W tym roku z mobilnego poradnik pielgrzyma korzystały m.in. pielgrzymi z Krakowa, Warszawy, Opola czy Gliwic. Aplikacja spotkała się także z pozytywnym odbiorem Konferencji Episkopatu Polski, która wsparła inicjatywę. W czerwcu 2019 r. była ona wykorzystana podczas Spotkania Młodych Lednica 2000 na Polach Lednickich.

- W swoim założeniu Bonafide to narzędzie, dzięki któremu wszyscy pielgrzymi – idący oraz duchowo wspierający – mogą zjednoczyć się w trakcie trwania pielgrzymki, otrzymywać informację na bieżąco od organizatorów, a także dzielić się swoimi wrażeniami – wyjaśnia prezes Michał Kanownik. - Aplikacja umożliwia także odmawianie różańca – zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Zawiera również mapę miejsc świętych oraz kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami z życia Kościoła – dodaje.

Aplikacja Bonafide jest bezpłatna. Można ją pobrać na urządzenia z system Android ze sklepu Google Play oraz IOS ze sklepu App Store.

źródło: materiały prasowe Związku Cyfrowa Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-01 15:53:12
miniaturka

Kard. Barbarin: moje imię stało się symbolem pedofilii

„Mimo uniewinnienia moje imię stało się symbolem pedofilii. Wciąż jestem atakowany w pociągu czy metrze… Bo ksiądz pedofil to skrajny skandal”. Kard. Philippe Barbarin mówi o tym w wywiadzie prezentującym jego najnowszą książkę „W mojej duszy i sumieniu” („En mon âme et conscience”), w której spogląda wstecz na cztery lata nagonki medialnej i sądowej.
2020-10-01 15:56:33
miniaturka

Asyż: wystawienie ciała Carla Acutisa, influencera Boga

W Asyżu rozpoczęło się wystawienie ciała 15-letniego geniusza komputerowego Carla Acutisa. „Prosiło o to wielu jego rówieśników, którzy zapragnęli bezpośredniego kontaktu z moim synem” – mówi matka przyszłego błogosławionego.
2020-10-01 16:06:04
miniaturka

Ks. Murziński z zakazem głoszenia Słowa Bożego i wypowiedzi w mediach

Ks. Paweł Murziński otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego, spowiadania i publikowania swoich wypowiedzi w mediach. Może natomiast w koncelebrze odprawiać Mszę świętą w parafii, w której jest wikariuszem.
2020-10-02 00:02:56
miniaturka

Idź i głoś - weekendowe rekolekcje dla kobiet

Rekolekcje z cyklu "Maryja - Matką poszukujących drogi" prowadzone przez ks. Marka Chrzanowskiego FDP odbędą się od 23 do 25 października w Poznaniu.
2020-10-02 08:58:51
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Aniołowie stróże i czuła miłość Boga

Anioł stróż kojarzy nam się z dzieciństwem. Na pobożnych obrazkach jest przedstawiany jako młodzieniec prowadzący dziecko, np. przez mostek. Młodzieniec ma dziewczęce rysy, ale nie chodzi o ideologię gender, tylko o próbę wyrażenia faktu, że aniołowie, istoty duchowe, nie mają płci. Inny typowy wizerunek anioła, to pyzaty chłopiec ze skrzydełkami, który wisi nad dziecięcym łóżkiem.
2020-10-02 10:54:23
miniaturka

Kto w papieskich komnatach wymienia żarówki?

Watykan to przede wszystkim ludzie, których los i egzystencja została spleciona z historią tego najmniejszego państwa świata. Ludzie, którzy na co dzień dbają, by Stolica Apostolska mogła działać. Tak, jak Luciano, którego historię przedstawia Magdalena Wolińska-Riedi w swojej najnowszej książce "Zdarzyło się w Watykanie".