Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-08 13:24
nc / KAI

Jasna Góra: Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

Na Jasnej Górze dziś Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Podczas wydarzenia przypomniano m.in. o tym co kard. Stefan Wyszyński mówił do niewiast, jaki program im wyznaczał i jak widział rolę kobiet w Kościele i życiu społecznym.

Autor/źródło: EpiskopatNews/flickr.com/CC BY-NC-SA 2.0

Spotkanie na Jasnej Górze to także nawiązanie do wielkich zawierzeń polskich kobiet składanych przed laty.

Podczas tegorocznego Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7, mówić będzie o drogowskazach dla polskiej dziewczyny od Prymasa Wyszyńskiego. Przyszły błogosławiony mówił kobietom np. o stylu ubierania, czesania, spojrzenia, gestów, o języku jakim przemawiają do swoich koleżanek, kolegów i do siebie samej, o szacunku i gestach miłości a nawet o lekceważeniu i namiętności.

Jasnogórska Maryja od wieków stanowi ważny punkt odniesienia dla kobiet, które w dowód wdzięczności za Jej opiekę i wstawiennictwo pozostawiły liczne dary.

Święto Kobiet organizowane jest w częstochowskim Sanktuarium od 13 lat z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli niewiast w życiu rodziny i Narodu.

Na program spotkania składa się Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 17.00 z zawierzeniem Maryi Królowej Polski niewiast różnych stanów i zawodów pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna z Kalisza. Eucharystia sprawowana będzie w Kielichu Życia, który specjalnie na tę okoliczność wyjmowany jest ze skarbca.

Po Mszy św. rozpocznie się Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast w Sali Papieskiej. Spotkanie zakończy udział w Apelu Jasnogórskim.

it / Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-08 11:37:15
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu w Dniu Kobiet: jestem Wam wdzięczny

– Jestem Wam wdzięczny za codzienną opiekę nad Waszymi rodzinami, pracę zawodową, zaangażowanie w sprawy społeczne oraz za różnorodne inicjatywy prowadzone dla dobra wspólnego – podkreślił abp Stanisław Gądecki składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.
2020-03-08 11:58:32
miniaturka

Papież Franciszek: dziś kontemplujemy Bóstwo Jezusa

- Nie byliśmy na górze Przemienienia, ale otrzymaliśmy wiarę, dlatego możemy być świadkami Jezusa - mówił dziś papież Franciszek. Ojciec Święty wskazał, że wiara w Bóstwo Chrystusa prowadzi wierzących do świadectwa.
2020-03-08 12:59:34
miniaturka

Obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku przeżywamy ją 8 marca pod hasłem „Eucharystia i misje”.
2020-03-08 17:15:16
miniaturka

Kard. Wyszyński z szacunkiem o płci pięknej (cytaty)

Kobiecy świat nie był niczym obcym dla kard. Stefana Wyszyńskiego. Kobiety odegrały ważną rolę w życiu Prymasa, a ich los nie był mu obojętny. Dbał o ich formację duchową i intelektualną. Apelował o przywrócenie należnego im miejsca i docenienie roli jaką pełnią.
2020-03-08 18:00:45
miniaturka

Bp Buzun: dobrze wiesz, jak potrzebne jest Twoje serce

W życiu kobiety niesamowicie istotne są relacje. Jezus docenił tę rzeczywistość i wybrał na swoją Matkę - Maryję. Każda kobieta jest wezwana do wiary i do relacji. Każda też potrzebuje osobistego przemienienia.
2020-03-08 18:28:16
miniaturka

Asia Bibi - bohaterska Niewiasta

Asia Bibi opowiada o tym, jak ona i jej rodzina byli testowani przez Boga. „Bóg dał moim dzieciom dużo cierpliwości”, mówi i patrzy na Eshę. „Esha miała tylko osiem lat, kiedy zostałam aresztowana. Bóg zobaczył jej łzy i dał jej dużo cierpliwości”.