Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-06 11:46
S. Zielińska / episkopat.pl

Jasna Góra: Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

W Dniu Kobiet, 8 marca, na Jasnej Górze będzie miała miejsce modlitwa w intencji kobiet. Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył bp Łukasz Buzun z Kalisza.

Autor/źródło: Pixabay, falco, licencja: CC0

„Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” na Jasnej Górze organizowane jest już po raz 11. Tegoroczne święto będzie wyjątkowe ze względu na przeżywany jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem Jasna Góra aktywnie włącza się w to uroczyste świętowanie.  Podczas modlitwy kobiety różnych stanów i zawodów zawierzą się Maryi Królowej Polski.

Po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie w Sali Rycerskiej, w czasie którego odbędzie się rozmowa o miłości do Królowej Polski i Ojczyzny oraz o roli kobiet w kształtowaniu patriotyzmu.

Wśród gości przewidywany jest udział uczestniczki Powstania Warszawskiego – Bogumiły Kulik, ps. Wiśka oraz śpiewaczki operowej – Katarzyny Suskiej-Zagórskiej.

Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Organizatorami spotkania są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - oddział w Częstochowie, które od początku właśnie 8 marca inicjuje wspólną modlitwę i spotkanie oraz Radio Jasna Góra.


Źródło: www.jasnagora.com/ BP KEP, episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-06 10:20:04
miniaturka

Watykan: Biskupi wietnamscy z wizytą ad limina

Wietnamscy biskupi przebywają w Watykanie z wizytą ad limina Apostolorum. W poniedziałek 32 hierarchów zostało przyjętych przez Ojca Świętego.
2018-03-06 10:52:34
miniaturka

Papież wspomina argentyńskie asumpcjonistki: docierały do wszystkich

Żyjemy w czasach, kiedy ewangelizacja dokonuje się poprzez świadectwo bliskości i miłości, przez świadczenie o miłosiernym obliczu Boga – napisał Franciszek we wprowadzeniu do książki o francuskim kapłanie Étiennie Pernecie.
2018-03-06 11:20:53
miniaturka

Bp Czaja: Jesteśmy u początku rozeznawania

Przed nami trudne zadanie wypracowania jasnych kryteriów weryfikacji chrześcijańskiej tożsamości w różnych środowiskach i wspólnotach Kościoła w Polsce. - mówił bp Andrzej Czaja w rozmowie o pentekostalizmie i pentekostalizacji.
2018-03-06 12:17:07
miniaturka

Kard. Dziwisz: Polonia amerykańska bliska sercu św. Jana Pawła II

Jestem przekonany, że dzisiaj św. Jan Paweł II spogląda na nas zgromadzonych w tym sanktuarium jego imienia i błogosławi nam z wysoka. - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. wotywnej w Willow Springs.
2018-03-06 12:49:01
miniaturka

Jubileusz 350-lecia przybycia kamedułów na Wigry

Z okazji 350-lecia przybycia o. Kamedułów na Wigry, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura.
2018-03-06 13:17:35
miniaturka

Papież: Bóg przebacza, ale my musimy przebaczyć innym

Na niebezpieczeństwo zniewolenia przez nienawiść wskazał Papież w czasie Mszy w Domu św. Marty i dodał, że pierwszym krokiem do uzyskania Bożego przebaczenia jest uznanie siebie za grzesznika.