Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-15 12:58
MG / jasnagora.com, Radio Fiat

Jasna Góra: sobotni koncert kolęd chóru Pueri Claromontani

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” wystąpił z koncertem kolęd w sobotę, 12 stycznia w bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.

Autor/źródło: Marek Koj, licencja: CC BY

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” wystąpił z koncertem kolęd w sobotę, 12 stycznia w bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.


„Powoli kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, rozpoczęliśmy u nas świętowanie ‘Pawełek’ i chcieliśmy to podkreślić tym koncertem kolędowym - mówi Jarosław Jasiura, dyrygent chóru - Z każdego rodzaju po troszeczku braliśmy i te bardzo znane, tradycyjne kolędy, takie jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Bóg się rodzi”, po te mniej znane, dawne kolędy, kolędy pisane przez wybitnych, polskich kompozytorów, takich jak Feliks Nowowiejski, czy Jan Maklakiewicz, czyli pełne spektrum polskich kolęd, od tych ludowych, dawnych, po te współczesne”.


Dwie kolędy solo zaśpiewał Jakub Szmidt, laureat III Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA 2019, wychowanek chóru, a obecnie asystent prowadzący emisję głosu w basach.


Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski „Pueri Claromontani” powstał w roku 2003 w narodowym sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Inicjatorem powstania chóru był Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze.


Przy okazji koncertu Jarosław Jasiura zaprosił wszystkich chętnych, by dołączyli w szeregi chóru: „Zawsze są wzloty i upadki, my teraz mamy taki mały kryzys, więc zapraszamy wszystkich chłopców, którzy by chcieli zasilić nasz chór. Każdy głos będzie mile widziany. Można się zgłosić na Jasną Górę, na stronie internetowej też są informacje, łatwo zapamiętać www.chorchlopiecy.pl, na fanpage'u na facebooku można nas szybko znaleźć - wylicza dyrygent - Jeżeli ktoś ma ochotę pośpiewać z nami, to serdecznie zapraszamy. Powiem, że warto, bo chór dużo koncertuje. W wielu krajach już śpiewaliśmy, w Polsce oczywiście również. Przez 16 lat, przez które chór śpiewa, byliśmy już w Brazylii, w Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, w Niemczech, we Francji, tak, że trochę krajów mamy za sobą, a myślę, że kolejne przed nami. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, którzy chcieliby zasilić nasz chór”.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-15 11:42:01
miniaturka

Prof. Jan Grosfeld dla studentów na Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

Dlaczego Kościół katolicki w Polsce ustanowił Dzień Judaizmu jako ważne wydarzenie w roku liturgicznym ? Czy nie jest to zaprzeczenie nowości chrześcijańskiego orędzia i katolickiej tożsamości ? Czyżby episkopat chciał „judaizować” katolików ?
2019-01-15 11:48:06
miniaturka

Tydzień ferii z Caritas Diecezji Siedleckiej

Wspólne granie w gry planszowe, zajęcia plastyczne, układanie klocków magnetycznych, puzzle 3D, gry i zabawy animacyjne, lepienie bałwana, bajkoterapia – to tylko cześć atrakcji, na które zapraszają organizatorzy w dniach 11-15 lutego 2019 r. w Białej Podlaskiej.
2019-01-15 12:24:22
miniaturka

Marszałek Senatu: żądanie rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski odniósł się do inicjatyw środowisk lewicowych zmierzających do rozdziału Kościoła od Państwa. Wspomniał także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
2019-01-15 13:25:12
miniaturka

Uwagi Ordo Iuris do projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Prawnicy instytutu Ordo Iuris nie brali udziału w redagowaniu projektu rządowej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Instytut przygotował natomiast analizę, którą przekazał stronie rządowej.
2019-01-15 13:27:04
miniaturka
play

Pierwsze Czytanie - 16 stycznia 2019

Posłuchaj Pierwszego Czytania na dzień 16 stycznia 2019
2019-01-15 13:32:50
miniaturka
play

Psalm Responsoryjny - 16 stycznia 2019

Posłuchaj psalmu responsoryjnego na dzień 16 stycznia 2019