Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-15 12:58
Maciej Górnicki / jasnagora.com, Radio Fiat

Jasna Góra: sobotni koncert kolęd chóru Pueri Claromontani

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” wystąpił z koncertem kolęd w sobotę, 12 stycznia w bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.

Autor/źródło: Marek Koj, licencja: CC BY

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” wystąpił z koncertem kolęd w sobotę, 12 stycznia w bazylice jasnogórskiej. Wieczorny koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.


„Powoli kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, rozpoczęliśmy u nas świętowanie ‘Pawełek’ i chcieliśmy to podkreślić tym koncertem kolędowym - mówi Jarosław Jasiura, dyrygent chóru - Z każdego rodzaju po troszeczku braliśmy i te bardzo znane, tradycyjne kolędy, takie jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Bóg się rodzi”, po te mniej znane, dawne kolędy, kolędy pisane przez wybitnych, polskich kompozytorów, takich jak Feliks Nowowiejski, czy Jan Maklakiewicz, czyli pełne spektrum polskich kolęd, od tych ludowych, dawnych, po te współczesne”.


Dwie kolędy solo zaśpiewał Jakub Szmidt, laureat III Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA 2019, wychowanek chóru, a obecnie asystent prowadzący emisję głosu w basach.


Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski „Pueri Claromontani” powstał w roku 2003 w narodowym sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Inicjatorem powstania chóru był Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze.


Przy okazji koncertu Jarosław Jasiura zaprosił wszystkich chętnych, by dołączyli w szeregi chóru: „Zawsze są wzloty i upadki, my teraz mamy taki mały kryzys, więc zapraszamy wszystkich chłopców, którzy by chcieli zasilić nasz chór. Każdy głos będzie mile widziany. Można się zgłosić na Jasną Górę, na stronie internetowej też są informacje, łatwo zapamiętać www.chorchlopiecy.pl, na fanpage'u na facebooku można nas szybko znaleźć - wylicza dyrygent - Jeżeli ktoś ma ochotę pośpiewać z nami, to serdecznie zapraszamy. Powiem, że warto, bo chór dużo koncertuje. W wielu krajach już śpiewaliśmy, w Polsce oczywiście również. Przez 16 lat, przez które chór śpiewa, byliśmy już w Brazylii, w Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, w Niemczech, we Francji, tak, że trochę krajów mamy za sobą, a myślę, że kolejne przed nami. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, którzy chcieliby zasilić nasz chór”.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Chór, koncert, Jasna Góra, kolędy