Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-25 14:59
AC / Izabela Tyras /vaticannews.va

Jasna Góra przed odpustem MB Częstochowskiej

„Święto Matki Bożej Częstochowskiej będzie i w tym roku kolejną okazją do wyrażenia wdzięczności Maryi za Jej opiekę nad naszym narodem i błaganiem, by wyprosiła nam łaskę ustania epidemii” - mówi przeor Jasnej Góry i wszystkich rodaków zachęca do duchowej łączności, zwłaszcza 26 sierpnia.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Na odpust wciąż przybywają także przedstawiciele pieszych pielgrzymek, których organizacja jest w tym roku wyjątkowo trudna.

O. Samuel Pacholski podkreśla, że przychodzimy do Matki, by dziękować „za to co już i prosić o to co jutro”, o ratunek od nieszczęść i ustrzeżenie wiary: „Wpisujemy się w sztafetę ludzi wierzących oddanych Maryi i świadomych tego, że tak jak pomagała naszym ojcom tak może pomagać nam. Trwamy cały czas w pandemii koronawirusa, żebyśmy potrafili w tej sytuacji przez klucz wiary patrzeć i widzieć, że Pan Bóg zawsze mówi do nas poprzez wydarzenia i każde wydarzenie nawet trudne są znakiem Jego miłości do każdego człowieka”.

Jasnogórski przeor zaprasza na świętowanie ku czci Matki Bożej, które może być wyrażone w  różny sposób: „Ani odległość ani takie czy inne przeszkody formalne nie są w stanie przeszkodzić temu, żeby można było obchodzić uroczystości i trwać w duchowej jedności z tymi wszystkimi, którzy tutaj na Jasnej Górze, także fizycznie się zgromadzą.

Paulini zapewniają, że Jasna Góra jest gotowa na przyjęcie pątników i że czynią wszystko, by było tu bezpiecznie. Przypominają, że w kwestiach koronawirusowych wiele zależy od samych pielgrzymów, dlatego proszą, w trosce o siebie i innych, o dyscyplinę i odpowiedzialność.

Na odpust dotarli już przedstawiciele kilkunastu grup pieszych, w tym kompania z Łodzi, są rowerzyści a studenci z Bydgoszczy nawet przybiegli.

Suma odpustowa odprawiona zostanie w środę o godz.11:00.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-25 10:36:20
miniaturka

Biskupi australijscy wzywają do pomocy osobom chorym psychicznie

Australijscy biskupi wzywają do zaprzestania stygmatyzacji i odrzucania osób cierpiących na choroby psychiczne.
2020-08-25 11:22:27
miniaturka

Przewodniczący Konsulty Zakonów Męskich apeluje o zgłaszanie wolontariuszy do DPS-ów

Z apelem do zgromadzeń męskich o zgłaszanie wolontariuszy, którzy wsparliby opiekę w Domach Opieki Społecznej w całym kraju z powodu trwającej epidemii koronawirusa zwrócił się ponownie o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.
2020-08-25 12:14:23
miniaturka

Diecezja rzymska pielgrzymuje do Lourdes

Włosi powracają do Lourdes. Co roku to właśnie oni należeli do najliczniejszych grup narodowych obecnych w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Tym razem ze względu na pandemię większość pielgrzymek została jednak odwołana. Ponowny ruch pielgrzymkowy z Włoch do Lourdes rozpoczął się w ubiegłym tygodniu.
2020-08-25 13:23:54
miniaturka

USA: konsekwencja odkrycia przez księdza z Detroit nieważności jego chrztu!

Archidiecezja Detroit w USA próbuje skontaktować się z każdym, kto mógł otrzymać nieważne sakramenty po tym, jak diecezjalny ksiądz odkrył, że jego chrzest w wieku niemowlęcym, 30 lat temu, był nieważny.
2020-08-25 13:48:33
miniaturka

Biskupi protestują przeciwko szczepionce na koronawirusa

Przedstawiciele Kościołów katolickiego, prawosławnego i anglikańskiego zaprotestowali przeciwko zamówieniu przez rząd Australii 25 mln dawek brytyjskiej szczepionki na koronawirusa. Zdaniem biskupów nie zachowano norm etycznych, gdyż w procesie produkcji wykorzystano komórki ludzkie pochodzące z aborcji.
2020-08-25 13:54:41
miniaturka

6 tys. dolarów za przejście na islam

Muzułmański biznesmen zaoferował tysiąc dolarów każdemu chrześcijaninowi, który przejdzie na islam, a 6 tys. jeśli zrobi to cała rodzina. Wideo zamieszczone na TikToku szybko stało się bardzo popularne. W sieci pojawiły się inne filmiki, w których młodzi muzułmanie namawiają chrześcijan by porzucili swoją wiarę.