Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-04 12:31
AC / Radio Watykańskie

Jasna Góra: początek pielgrzymek maturzystów

Na dobre rozpoczęło się tegoroczne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Modlitwa w Częstochowie tysięcy młodych jest już „świętą polską tradycją”.

Autor/źródło: Pixabay, MlynekBarbara, licencja: CC0

W tym roku jasnogórskie spotkania stanowią ważny etap w przygotowaniach do Synodu Biskupów o młodych i Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj wspólnie z Prymasem Polski modlili się uczniowie z arch. gnieźnieńskiej.

„Budujemy ten Kościół i tak jak starsze pokolenie, nasi rodzice nas do tego Kościoła przyprowadzili, tak my kiedyś będziemy musieli nasze dzieci przyprowadzić do tego Kościoła. Takie pielgrzymki jak ta, dają nam siły, czujemy się jedną wielką wspólnotą. To jest czas wyciszenia się w tych ostatnich miesiącach, które są bardzo napięte i takiego uspokojenia się, zajrzenia w głąb siebie, oddania tych wszystkich myśli, niepokojów i stresów Matce Bożej”.

Abp Wojciech Polak rozważał z młodymi maryjne orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży przypominając jego najważniejsze przesłanie: 

„Nie bój się. Z tym przesłaniem Maryjnym papież wychodzi też do was młodych. Chce i tobie powtórzyć: nie bój się”.

Za papieżem ks. Prymas zachęcał byśmy pozbyli się obaw, że nie jesteśmy kochani, akceptowani, że musimy być inni niż jesteśmy w rzeczywistości. Przekonywał, że „Bóg zna nasze serca i wie z jakimi zmaganiami musimy się mierzyć”.

Na Jasną Górę aż do majowego rozpoczęcia matur niemal każdego dnia przybywać będą teraz diecezjalne i szkolne grupy młodych. Chociaż, ze względu na niż demograficzny uczniów jest mniej, to jednak na przyjazd do Częstochowy decyduje się coraz więcej szkół.

I. Tyras/Radio Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-04 07:15:47
miniaturka

Episkopat Skandynawii o ekumenizmie i dyskryminacji katolików

Jako chrześcijanie w społeczeństwie laickim musimy mówić jednym głosem, aby nieść przesłanie Chrystusa - powiedział kard. Anders Arborelius do biskupów skandynawskich.
2018-03-04 08:34:44
miniaturka

Młodzi rzymianie autorami rozważań Drogi Krzyżowej w Koloseum

Przygotowanie tegorocznych rozważań wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Koloseum Papież powierzył tym razem grupie rzymskiej młodzieży. Jest to związane z Synodem Biskupów, który będzie poświęcony ludziom młodym i powołaniom.
2018-03-04 12:04:10
miniaturka

Bp Muskus: cisza jest niezbędna, by spotkać się z Bogiem

Zaskakujące rzeczy usłyszy w swoim sercu człowiek, który nie boi się ciszy – mówił bp Damian Muskus OFM podczas liturgii stacyjnej w kościele na Salwatorze, przy klasztorze sióstr norbertanek w Krakowie.
2018-03-04 13:21:10
miniaturka

Przewodniczący KEP: celem liturgii jest uwielbienie Stwórcy i uświęcenie człowieka

„Pojmowanie i przeżywanie liturgii jedynie zewnętrznie, na sposób materialny czyni z niej pusty akt, przechodzący powoli w rutynę, obojętność albo nawet w obłudę” - mówił abp Gądecki.
2018-03-04 13:55:23
miniaturka

Bp Kamiński do rodziców: pomóżcie dzieciom odkryć Boga

Jeśli doprowadzimy dzieci do Boga, to będą umiały właściwie pokierować swoim życiem, będą umiały kochać drugiego człowieka - przekonywał bp Romuald Kamiński.
2018-03-04 17:20:42
miniaturka

Poznań: apel Caritas o dary dla poszkodowanych po wybuchu gazu w kamienicy

Caritas Archidiecezji Poznańskiej 5 marca rozpocznie zbiórkę darów dla poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. 28 czerwca 1956 r. w Poznaniu.