Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-15 09:32
Anna Bajon / Izabela Tyras – Jasna Góra

Jasna Góra: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W 28. już Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja uczestniczyło 100 tys. słuchaczy. Modlili się o odnowę oblicza polskiej ziemi.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Przepraszali też za bluźnierstwa, zniewagi i świętokradztwa przeciw Bogu i Królowej Polski. Dziękowali za pierwszą wizytę Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie i błagali za rodziny oraz o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

- Wobec tego co dzieje się w Polsce, zwłaszcza w ciągu ostatnich miesięcy, nie pozostaje nam nic innego tylko przepraszać Matkę Bożą i prosić Ducha Świętego o przemianę życia narodowego - powiedział redemptorysta, o. Jan Król.

„Dlatego tu jesteśmy, by prosić Matkę Najświętszą o pomoc, o wstawiennictwo, ale również, by przepraszać Boga Najwyższego i naszą Panią i Królową za wszelkie zniewagi, nieprawości, których wszyscy mamy tego świadomość w obecnym czasie jest wyjątkowo dużo”.

Szyderstwa z wiary i Wizerunku Matki Bożej ranią wielu Polaków, bo odczuwają to jak cios zadany w nasze serca: „To jest takie znieważenie naszej wiary, Matka zawsze nas broniła, a to jest tak jakby Ją uderzyć w twarz”.

Podczas Mszy św. bp Ignacy Dec przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru. „Chcemy mieć Polskę katolicką i Europę chrześcijańską, chcemy być w Europie, w której będzie się uznawało Boga za gwaranta ładu moralnego w życiu indywidualnym i społecznym, prywatnym i publicznym” – mówił ordynariusz świdnicki.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-07-15 07:23:51
miniaturka

Pozdrowienia dla Radia Maryja i apel ws. Wenezueli

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przekazał „serdeczne pozdrowienie wiernym z Polski, którzy uczestniczą w dorocznej pielgrzymce Radia Maryja do sanktuarium w Częstochowie". Przy tej okazji pozdrowił też wszystkich pielgrzymujących Polaków.
2019-07-15 08:22:55
miniaturka

Belgia: biskupi wzywają do nawrócenia ekologicznego

Belgijscy biskupi wzywają swych rodaków do nawrócenia ekologicznego. Piszą o tym w specjalnym liście pod tytułem: „Czas na stworzenie: zapewnić przyszłość ziemi i wszystkim jej mieszkańcom”.
2019-07-15 09:08:57
miniaturka

Quebec: w parlamencie usunięto ze ściany krzyż

W sali obrad zgromadzenia parlamentarnego Quebecu usunięto ze ściany krzyż. Jest to jeden ze skutków przyjętego w marcu nowego prawa o świeckości państwa.
2019-07-15 09:38:51
miniaturka

Ukraina: powrót wizerunku Matki Boskiej Bołszowieckiej

W sanktuarium maryjnym w Bołszowcach w archidiecezji lwowskiej odbyło się uroczyste wprowadzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Bołszowieckiej.
2019-07-15 09:43:11
miniaturka

Wietnam: kwitnie handel ludźmi do Chin

W sposób alarmujący rośnie liczba ofiar handlu ludźmi na granicy wietnamsko-chińskiej. Wśród nich są dzieci, młode dziewczyny zmuszane do małżeństw lub prostytucji, a także kobiety wykorzystywane jako surogatki.
2019-07-15 09:45:28
miniaturka

Zmarł kard. Paolo Sardi

W wieku 84 lat zmarł w Rzymie kard. Paolo Sardi, wieloletni pracownik watykańskiego Sekretariatu Stanu, były przedstawiciel Papieża przy Zakonie Kawalerów Maltańskich.