Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-08 08:00
ek / Radio Watykańskie

Jasna Góra: pielgrzymka obrońców życia

Dziękczynienie za zatrzymanie w naszej Ojczyźnie postępów kultury śmierci i wprowadzanie polityki społecznej służącej życiu i rodzinie oraz modlitwa o wzmocnienie polskiego prawa chroniącego życie, to główne intencje 38. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasnej Górze.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Przedstawiciele ok. 60-u wspólnot zrzeszonych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia apelują o pilne uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Obrońcy życia podkreślają, że agresja i ofensywa skrajnie feministycznych środowisk nie może usprawiedliwiać zaniechania działań na rzecz prawa do życia każdego człowieka, ani być pretekstem do zaniedbań w wychowywaniu i edukacji. Prezes Federacji dr Paweł Wosicki zauważa, że dziś wielkim problemem jest relatywizacja wartości życia: „ Mówi się tak: no może jest to człowiek, ale jak ma się urodzić chory, nieszczęśliwy, niechciany, to może nie powinien żyć. To nowe argumenty. Trzeba mocno przeciwstawiać się takiemu wartościowaniu życia ludzkiego na lepsze i gorsze”. Odnosząc się do nieustannych przemian abp Wacław Depo podkreślał w kazaniu, że trzeba nam rozpocząć nowe zmagania kulturowe, aby zdemaskować nowe niebezpieczeństwa. Za Janem Pawłem II metropolita częstochowski przypominał, że dobro społeczeństw i własne związane jest z dobrem rodziny. Obrońcy życia apelują do polityków o odwagę, do dziennikarzy o rzetelność w ukazywaniu problematyki pro-life, do lekarzy o nie uleganie presji i kierowanie się sumieniem a do wszystkich o konsekwentne upominanie się o prawo do życia dla każdego, bez wyjątków.

I.Tyras, Radio Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy