Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-06 18:05
ek / Radio Watykańskie

Jasna Góra: odpowiedź na list w sprawie pielgrzymki środowisk narodowych

Przeor częstochowskiego klasztoru odpowiedział na list otwarty w sprawie pielgrzymki środowisk narodowych. Tekst „Listu Otwartego” został przekazany przeorowi Jasnej Góry 3 kwietnia.

Autor/źródło: Jacek Sikora, licencja: CC0

"Jasna Góra jest otwarta dla wszystkich pielgrzymów, wymagamy jedynie szacunku dla tego świętego miejsca, odpowiedniego zachowania i liczymy na dojrzałość wszystkich wiernych, którzy tutaj przybywają" - napisał przeor O. Marian Waligóra.

O. Waligóra informuje, że według ustaleń z organizatorami planowana Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę ma „mieć wyłącznie charakter modlitewny”, a jej centralnym wydarzeniem będzie Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Przeor zauważył, że „opiekunowie Sanktuarium nie mogą ograniczać możliwości modlitwy wiernym, bo byłoby to niezgodne z nauką Kościoła”, wymagają jednak „od wszystkich uszanowania sakralności i powagi Jasnej Góry. - Polacy przychodzą na to święte miejsce ze wszystkim co składa się na ich życie, zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym. - Szanujemy te postawy pielgrzymów i dziękujemy za ich świadectwo wiary i zaufania do Boga – napisał jasnogórski przeor.

O. Waligóra zaprasza wszystkich do pójścia za przykładem papieży - św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka - do pielgrzymowania na Jasną Górę - do żarliwej modlitwy przed Cudownym Obrazem.

„Módlmy się za siebie nawzajem, za naszą Ojczyznę i świat cały”- wzywa przeor częstochowskiego klasztoru.

I. Tyras/Radio Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy