Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-28 13:41
Anna Bajon / KAI

Jasna Góra: obchody 25-lecia Human Life International w Polsce

Na Jasnej Górze odbyły się uroczystości z racji 25-lecia działalności w Polsce jednej z największych organizacji obrońców życia - Human Life International. Organizacja zawierzyła Maryi swoje działanie w obronie i promowaniu ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

W obchodach uczestniczyli przewodniczący ruchów należących do rodziny Human Life International z 15 krajów europejskich, Kazachstanu i USA.

Podczas Mszy św. została poświęcona nowa kopia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Jest ona przeznaczona jako dar dla Kazachstanu, gdzie od stycznia 2019 r. rozpocznie się jej peregrynacja w intencji ochrony ludzkiego życia po parafiach tego kraju. Miejscem stałego pobytu obrazu będzie parafia Matki Bożej Wszystkich Narodów w Astanie, gdzie posługują franciszkanie konwentualni.

W kazaniu ordynariusz Astany w Kazachstanie, abp Tomasz Peta, podkreślił, że choć żyjemy w czasach niepokoju i zamętu, to „te czasy są w ręku Boga”, a naszą misją jest budowanie cywilizacji życia i miłości. – Chcemy dzisiaj przeprosić Matkę Bożą za tyle zła, które się dzieje w dziedzinie ataku na rodzinę i na życie. Przepraszamy Cię Maryjo i Twego Syna za gej-parady i za „piątki tęczowe” w szkołach” – mówił arcybiskup Astany.


Oprócz świętowania 25-lecia HLI w Polsce, spotkanie stało się też okazją do rozmów liderów europejskich ruchów pro -life o strategiach rozwoju ruchów obrony życia w Europie. – Chcemy porozmawiać o sytuacji w każdym z regionów i przygotować strategię, która będzie owocna. Np. teraz w Irlandii wprowadzono związki homoseksualne i głosowano za zezwoleniem na aborcję. Ta sytuacja jest więc inna niż na Białorusi czy w Polsce. Chodzi o to, żeby wysłuchać, co się dzieje, dzielić się doświadczeniem – poinformował ks. Shenan J. Boquet.


Ruch Human Life International założony został w 1973 r. w USA przez benedyktyna o. Paula Marxa, dziś działa w ponad 100 krajach świata.

mir/ R. Jasna Góra / Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-27 22:29:43
miniaturka

Na zakończenie synodu Papież zachęca do modlitwy za Matkę Kościół

Do gorącej modlitwy za Matkę Kościół, która pada obecnie ofiarą wielu ataków wezwał Papież na zakończenie ostatniej kongregacji Synodu Biskupów.
2018-10-27 22:33:42
miniaturka

Papież wyraża współczucie ofiarom powodzi w Jordanii

Watykański Sekretarz Stanu, kard. Pietro Parolin przesłał w imieniu Papieża Franciszka telegram z wyrazami współczucia dla ofiar powodzi w Jordanii.
2018-10-27 22:39:17
miniaturka

Spotkanie młodych katolików Półwyspu Arabskiego

W Ras al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęło się spotkanie młodych katolików w wieku od 18 do 35 lat.
2018-10-28 07:41:32
miniaturka

Kraków: XVI Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

Ponad 200 osób wzięło udział w sobotnich przesłuchaniach w ramach XVI Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Krakowie. Dziś dalsza część przeglądu - o godz. 17:30 w kościele MB Częstochowskiej rozpoczęła się Msza św. w intencji ojczyzny i dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II.
2018-10-28 07:46:56
miniaturka

Sandomierz: obchody 150. rocznicy urodzin bł. ks. Antoniego Rewer

W Sandomierzu odbyły się obchody 150. rocznicy urodzin bł. ks. Antoniego Rewery i 90. rocznicy założonego przez niego Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. Z tej okazji zorganizowane zostało sympozjum naukowe i odprawiona uroczysta Eucharystia.
2018-10-28 19:35:36
miniaturka

Komunikat ws. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Tragiczna sytuacja, w jakiej znajdują się katolicy w Pakistanie, motywuje prośbę o pamięć w naszych modlitwach oraz, o ile to możliwe, o wsparcie materialne – napisał abp Tadeusz Wojda w komunikacie na X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.