Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-28 13:41
Anna Bajon / KAI

Jasna Góra: obchody 25-lecia Human Life International w Polsce

Na Jasnej Górze odbyły się uroczystości z racji 25-lecia działalności w Polsce jednej z największych organizacji obrońców życia - Human Life International. Organizacja zawierzyła Maryi swoje działanie w obronie i promowaniu ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

W obchodach uczestniczyli przewodniczący ruchów należących do rodziny Human Life International z 15 krajów europejskich, Kazachstanu i USA.

Podczas Mszy św. została poświęcona nowa kopia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Jest ona przeznaczona jako dar dla Kazachstanu, gdzie od stycznia 2019 r. rozpocznie się jej peregrynacja w intencji ochrony ludzkiego życia po parafiach tego kraju. Miejscem stałego pobytu obrazu będzie parafia Matki Bożej Wszystkich Narodów w Astanie, gdzie posługują franciszkanie konwentualni.

W kazaniu ordynariusz Astany w Kazachstanie, abp Tomasz Peta, podkreślił, że choć żyjemy w czasach niepokoju i zamętu, to „te czasy są w ręku Boga”, a naszą misją jest budowanie cywilizacji życia i miłości. – Chcemy dzisiaj przeprosić Matkę Bożą za tyle zła, które się dzieje w dziedzinie ataku na rodzinę i na życie. Przepraszamy Cię Maryjo i Twego Syna za gej-parady i za „piątki tęczowe” w szkołach” – mówił arcybiskup Astany.


Oprócz świętowania 25-lecia HLI w Polsce, spotkanie stało się też okazją do rozmów liderów europejskich ruchów pro -life o strategiach rozwoju ruchów obrony życia w Europie. – Chcemy porozmawiać o sytuacji w każdym z regionów i przygotować strategię, która będzie owocna. Np. teraz w Irlandii wprowadzono związki homoseksualne i głosowano za zezwoleniem na aborcję. Ta sytuacja jest więc inna niż na Białorusi czy w Polsce. Chodzi o to, żeby wysłuchać, co się dzieje, dzielić się doświadczeniem – poinformował ks. Shenan J. Boquet.


Ruch Human Life International założony został w 1973 r. w USA przez benedyktyna o. Paula Marxa, dziś działa w ponad 100 krajach świata.

mir/ R. Jasna Góra / Jasna Góra


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, obrońcy życia, Human Life International