Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-02 18:03
S. Zielińska / Izabela Tyras

Jasna Góra: modlitwa za Synod Biskupów

25 nocnych czuwań, specjalna modlitwa podczas wieczornego Apelu to m.in. odpowiedź Jasnej Góry na rozpoczynający się jutro w Rzymie Synod Biskupów o młodzieży.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

25 nocnych czuwań, specjalna modlitwa podczas wieczornego Apelu to m.in. odpowiedź Jasnej Góry na rozpoczynający się jutro w Rzymie Synod Biskupów o młodzieży. Wołanie za młodych świata podejmują oni sami w przedstawicielach różnych grup i wspólnot, które każdego dnia przybywać teraz będą do Częstochowy. Intencje synodalne zanoszą również licznie przybywający maturzyści.

„Modlimy się o nowy powiew Ducha, by ogarnął młodych, by stali się na wzór Maryi” - powiedział przeor Jasnej Góry. O. Marian Waligóra podkreślił, że wielką wartością jest to, że sami młodzi tę modlitwę podejmują: „Patrząc nie tylko na przyszłość polskiej młodzieży, ale młodzieży całego świata, chcemy ją zawierzać wstawiennictwu Matki Najświętszej i cieszę się, że młodzież polska podejmuje ten wysiłek modlitewny, taką sztafetę, właśnie za tych, którzy będą w Rzymie razem z Ojcem Świętym pochylać się nad problemami młodzieży”.

Dla młodych zwołane przez Papieża spotkanie jest bardzo ważne, bo czują się zauważeni w Kościele: „Bardzo dużo mówi się o młodzieży, bo to jest ważne, by młodzi zostali w Kościele, by nie uciekali z tego Kościoła, żeby podtrzymywać tego ducha wiary”.

Mimo starych murów Jasna Góra wciąż tętni modlitwą młodych. To ich najwięcej przybywa w pieszych pielgrzymkach, a spotkania maturzystów, które liczone są w tysiącach, na stałe wpisane są w polski zwyczaj.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy