Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-12 15:23
AC / MS, BP Jasna Góra, vaticannews.va

Jasna Góra dziękuje za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Dziękczynienie za nowego polskiego błogosławionego zanoszone jest na Jasnej Górze, w miejscu tak bliskim jego sercu. W Kaplicy Matki Bożej, gdzie młody ks. Stefan Wyszyński celebrował swą pierwszą Mszę, trwa modlitwa za wstawiennictwem tego, który „wszystko postawił na Maryję”.

Autor/źródło: @JasnaGoraNews, twitter.com

Przygotowania do beatyfikacji trwały tu już od 1982 r. kiedy z inicjatywy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego rozpoczęły się nocne czuwania w tej intencji.

Uczestniczyła w nich m.in. Stanisława Nowicka, świadek życia i posługi błogosławionego. „Życzę, by każdy z dzisiejszej uroczystości wyniósł coś dla siebie. Żeby wyszedł z nową nadzieją. Prymas pokazał nam, że w trudnych czasach z Bogiem można dojść do pełnej wolności i do zwycięstwa” – powiedziała.

Jasna Góra dziś połączona została mostem modlitewnym z Warszawą, skąd przeprowadzona została transmisja. Czas oczekiwania wypełniło przypomnienie przesłania Prymasa Tysiąclecia także w muzycznej interpretacji polskich artystów.

Przed Cudownym Obrazem odprawiona została jedna z pierwszych dziękczynnych Mszy. „Błogosławiony Stefanie Wyszyński módl się za nami!” – to wezwanie widniejące teraz na murach klasztoru, zachęca do nieustannego przyzywania tego wielkiego orędownika polskich spraw.

źródło: Mirosława Szymusik (Biuro Prasowe Jasnej Góry) / vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-12 11:05:05
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Zanim wypowiemy słowa dotyczące naszego zaangażowania w świecie, zanim padniemy na kolana przejęci stanem zdrowia, kondycją materialną i rodzinną ludzi, na których nam zależy, warto pomyśleć o priorytetach, które kształtowały modlitwę Kościoła od pokoleń.
2021-09-12 12:52:41
miniaturka

Franciszek: „Kościół wypływa ze źródła, którym jest Chrystus!”

„Jeśli postawimy Ewangelię w centrum i damy o niej świadectwo poprzez miłość braterską, możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, nawet jeśli dziś przeżywamy małe i wielkie burze” – te słowa wypowiedział papież w pierwszym dzisiejszym przemówieniu, skierowanym do biskupów węgierskich w Budapeszcie.
2021-09-12 14:59:13
miniaturka

Eucharystia uobecnia Boga, który jest miłością

„Pozwólmy, aby Jezus, Chleb Żywy, uzdrowił to, co w nas zamknięte i otworzył nas na dzielenie się z innymi, by uzdrowił nas z naszej surowości i zamknięcia się w sobie. Dajmy się zainspirować do pójścia za Nim tam, gdzie On chce nas poprowadzić” – mówił papież na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie.
2021-09-12 15:35:10
miniaturka

Kard. Semeraro: „Polska jest narodem Maryjnym”.

„Niech nowi błogosławieni wspomagają Kościół w Polsce w ciągłej wierności Ewangelii Chrystusa” – powiedział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, w homilii Mszy św. beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
2021-09-12 16:32:12
miniaturka

„Niech żyje Franciszek”. Papież rozpoczął wizytę apostolską na Słowacji

Papieski samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie. Papież rozpoczął swoją czterodniową wizytę na Słowacji. Na lotnisku powitała go prezydent Zuzana Čaputová. „Dotrzymałem słowa” – powiedział papież szefowej państwa.
2021-09-13 09:20:53
miniaturka

Papież: Eucharystia uobecnia Boga, który jest miłością

W homilii podczas Mszy św. na zakończenie Kongresu Eucharystycznego Papież skierował nasz wzrok na Boga, który jest miłością, wskazując jednocześnie na konieczność rozeznawania duchowego, aby uniknąć narzucania Bogu własnych schematów myślenia i działania