Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-09 19:02
S. Zielińska / Izabela Tyras

Jasna Góra: dotarły pielgrzymki świdnicka i dominikańska

Vivat Semper Polonia! - od rana było słychać na jasnogórskich błoniach. Z modlitwą o powołania, za więźniów i zniewolonych nałogami oraz za Polskę po raz 15. dotarła piesza pielgrzymka świdnicka, i 27. dominikańska z Krakowa.

Autor/źródło: Flickr / Episkopat News

W sumie rekolekcje w drodze zakończyło już dziś ponad 2 tys. pątników. - Jesteśmy wstrząśnięci brakiem powołań – powiedział ks. Romuald Brudnowski, przewodnik świdnicki i dodał: „Bardzo przejęci jesteśmy powołaniami. Nie możemy się jakoś otrząsnąć z myśli, że w tym roku pojawiły się dwa seminaria, do których na razie nie zgłosił się ani jeden kandydat, ale my ich omadlamy, trzeba taki wstrząs przejść, by ludziom nie zabrakło kapłanów”.

Wyjątkowymi pątnikami byli więźniowie z aresztu śledczego w Dzierżoniowie: „W pierwszym dniu byli oszołomieni, jeszcze ich takich przestraszonych nie widziałem. Już dzisiaj są jedną wielką rodziną razem z nami. Większość z nich jest otoczonych jakimś złem, to są złe uczynki, złe słowa, tu przez dziewięć dni byli otoczeni modlitwą, miłością, życzliwością, szacunkiem”.

W pielgrzymce dominikańskiej tradycyjnie niektórzy boso wbiegli do Matki. Większość to grupy akademickie i młodzieżowe, ale rośnie liczba rodzin i tych, którzy podążają w grupach „ciszy”.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-09 15:29:15
miniaturka

Wystawa: Jubileuszowy Rok Błogosławionej Salomei u Sióstr Klarysek

Siostry Klaryski z Krakowa zapraszają na wyjątkową wystawę poświęconą bł. Salomei, pierwszej polskiej klarysce, w roku jej poświęconym, w ramach Nocy Cracovia Sacra.
2018-08-09 15:57:03
miniaturka

Sting - piosenkarz i były ministrant - spotkał się z papieżem

Gordon Matthew Sumner, lepiej znany pod swoim artystycznym imieniem Sting, spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem.
2018-08-09 18:56:56
miniaturka

Oświadczenie Rzecznika Episkopatu w kwestii regulacji wyborczych

Prawo wyborcze ma charakter nie tylko techniczny, ale również etyczny; musi być sprawiedliwe i gwarantować możliwość dobrego wyboru reprezentacji opinii publicznej. - czytamy w oświadczeniu Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski.
2018-08-09 22:33:41
miniaturka

Trzeci dzień nowenny przed odpustem św. Rocha w Mikstacie

Mikstat: Kolejny dzień modlitwy, czuwania, słuchania słowa Bożego przed uroczystościami odpustowymi w niewielkim rozmiarami, ale wielkim duchem i przesłaniem Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha.
2018-08-10 08:14:47
miniaturka

Biskupi Japonii apelują o świat bez broni nuklearnej

Japońscy biskupi zaapelowali o stworzenie świata bez broni nuklearnej. Z kolei prezydent miasta Nagasaki przypomniał władzom o spoczywającym na Japonii moralnym obowiązku przewodniczenia światowym wysiłkom na rzecz denuklearyzacji.
2018-08-10 08:44:29
miniaturka

Tolerancja zero i kultura prewencji. Biskupi Meksyku o nadużyciach

Meksyk jest kolejnym krajem, w którym episkopat przygotował specjalny „Protokół ochrony nieletnich w przypadku nadużyć ze strony przedstawicieli Kościoła”.