Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-20 07:52
AC / Izabela Tyras (Radio Jasna Góra)

Jasna Góra: czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Z udziałem ok.50 tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze odbyło się 23. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.

Autor/źródło: Pixabay, geralt, licencja: CC0

Spotkanie to wielkie wołanie o nowe wylanie Ducha i błaganie o jedność. Odbyło się pod hasłem: „Aby byli jedno… dla ewangelizacji”.

„Jest bardzo wiele podziałów i musimy się modlić za siebie nawzajem. W rodzinie, potem we wspólnocie parafialnej, bo to jest chyba najważniejsze, tam  człowiek uczy się budować tę jedność. I w Ojczyźnie naszej Duch Święty może zjednoczyć nas wszystkich” – mówią uczestnicy pielgrzymki.

Gościem tegorocznego spotkania był Ulf Ekman ze Szwecji. To charyzmatyk, teolog i misjonarz, były pastor, który przeszedł na katolicyzm. On poprowadził modlitwę o jedność: „Znajdziemy się, wierzę w to, bardzo głęboko, bo Duch Święty jest tym kluczowym elementem jedności w Kościele. Możemy mieć bardzo wiele różnych zdań na temat tego, co jest złego w innych braciach i siostrach, ale kiedy dotknie nas Duch Święty nie patrzymy na błędy, patrzymy na szansę, by być bliżej nich”.

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna według różnych statystyk stanowi najliczniejszy „ruch” w Kościele katolickim. W Polsce do różnych wspólnot należy ok. 24 tysięcy osób.

źródło: Izabela Tyras (Radio Jasna Góra) dla vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy