Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-23 08:12
AC / Paweł Pasierbek SJ /vaticannews.va

Japonia: chrześcijanie w czasie koronawirusa

W Japonii maseczki na twarzach nie są nowością, ani także dbanie o częste mycie rąk, tym niemniej obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wcale nie są mniejsze niż w innych krajach.

Autor/źródło: photogenica.pl

Zwraca na to uwagę pracujący od 10 lat w Kraju Kwitnącej Wiśni włoski misjonarz.

Ks. Andrea Lembo zaznaczył, że rząd Japonii postanowił zamknąć szkoły oraz odwołał wszelkie duże zgromadzenia. Diecezja tokijska natomiast postanowiła zawiesić odprawianie Mszy, aby wesprzeć całe społeczeństwo walczące z wirusem. „Mamy w pamięci słowa Papieża Franciszka, który odwiedzając nasz kraj prosił, abyśmy chronili życie. Ta decyzja na pewno służy dbaniu o zdrowie człowieka” – stwierdził misjonarz.

- Także i my chrześcijanie przeżywamy teraz czas odosobnienia, ale to sytuacja, która dla Japończyków nie jest nowa. Wystarczy przypomnieć sobie czas wielkich prześladowań, kiedy chrześcijanie nie mogli spotykać się w kościołach, ale mimo wszystko trwali w wierze. Tak więc i teraz tutejsi chrześcijanie ukazują, że pomimo niesprzyjających zewnętrznych okoliczności, można żyć wiarą, pogłębiać ją i że może konsolidować rodzinne relacje – powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Andrea Lembo. – Ze swojej strony w każdą sobotę wieczorem wysyłam do moich parafian za pośrednictwem środków przekazu refleksję odnoszącą się do niedzielnej Ewangelii. Wielu parafian bardzo żywo reaguje na te wiadomości i odsyła mi maile z podziękowaniem.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-22 17:48:25
miniaturka

Bp Pindel: co zrobić, by czas zamknięcia, nie był dla nas zły?

– Jeżeli dobrze przeżyjemy czas epidemii, a po jej zakończeniu odkryjemy, że pogłębiliśmy nasze relacje, nauczyliśmy się wspierać i przebaczać, to znaczy, że dla nas nie były to dni złe – podkreślił w dzisiejszej homilii ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.
2020-03-22 18:41:38
miniaturka

Włoski lekarz: cieszę się, że wróciłem do Boga

Publikujemy świadectwo włoskiego lekarza, który powrócił do Boga. Jego nawrócenie dokonało się w samym środku piekła, wywołanego przez koronawirusa.
2020-03-22 19:02:08
miniaturka

Zostałaś królową na trudne czasy

Opowieść o pięknie, które porusza serca tyranów. I kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony. Tym jest nowość „Estera – Królewskie piękno”.
2020-03-23 08:42:40
miniaturka

Ziarna Słowa - Bóg Panem życia człowieka

Ziarna Słowa to cykl krótkich audycji prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowaliśmy je z myślą o nadchodzącej 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka.
2020-03-23 09:14:59
miniaturka

Arcybiskup Tarragony: będziemy telefonować do każdego parafianina

Arcybiskup Tarragony w Hiszpanii poprosił wszystkich księży, aby dzwonili do swoich parafian. „Kościoły w naszej diecezji są otwarte, aczkolwiek nie sprawujemy publicznych Mszy. Chcemy jednak zachować kontakt z wiernymi, stąd ten pomysł” – wyjaśnił abp Joan Planellas.
2020-03-23 09:48:22
miniaturka

Ukraina: pandemia pogłębia trudną sytuację osób bezdomnych

Pandemia koronawirusa szczególnie odczuwalna jest przez ludzi bezdomnych i ubogich. We Lwowie bracia albertyni, ze względu brak możliwości stworzenia odpowiednich zabezpieczeń, zmuszeni byli zaprzestać wydawania bezpłatnych obiadów.