Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-16 10:10
ds / Vatican News

Jana Góra: przybyły pierwsze większe grupy pielgrzymów

Sztafetowo, jednodniowo, w grupach co najwyżej 150-osobowych albo tylko sami księża przewodnicy, z intencją o ustanie epidemii, za Polskę i umiłowanie Eucharystii, takie jest tegoroczne piesze pielgrzymowanie. Na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Szkaplerznej przybyły pierwsze większe grupy.

Autor/źródło: Justyna Kapłańska, Justyna Kapłańska, licencja: Jak album

Dotarły piesze pielgrzymki z archidiecezji przemyskiej, poznańskiej, z Piotrkowa Trybunalskiego, Rozprzy, Trzebuni i inne. Wszyscy szczęśliwi, że w ogóle dane im było wyruszyć w drogę: „Niezwykła okazja, że w tym roku bardzo małe grono osób mogło wziąć udział, są komplikacje wiadomo związane z koronawirusem, ale dało się radę, wszystko można przezwyciężyć aby dojść do celu i poświęcić nasz trud Matce Bożej – mówią pielgrzymi. - Może dystans był krótki, ale wyjątkowo w tym roku dały nam się we znaki komary, których jest bardzo dużo”. 

W zmienionej formie pielgrzymowania abp Adam Szal z Przemyśla, który i w tym roku przyszedł pieszo, widzi też pozytywne strony: „Bardzo dużo w tej naszej pielgrzymce szło rodzin z dziećmi, zwłaszcza gdy wyjście było blisko ich domów rodzinnych, to było bardzo pocieszające, że nie brakło młodzieży, dzieci, to jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość”.

Duchowe pielgrzymowanie nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, bo uczestniczą w nim nie tylko chorzy i ci którzy nie mogą wyruszyć pieszo, ale także ci, którzy po jednodniowej drodze musieli zawrócić ze szlaku. Pątnicy dziękują służbom i gospodarzom, za wszelką pomoc okazywaną na trasie, a zwłaszcza za tę w utrzymaniu reżimu sanitarnego.

 źródło: Izabela Tyras (Radio Jasna Góra) , Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-15 12:01:22
miniaturka

Kard. Zuppi: skłonności seksualne należą do tożsamości człowieka

"Tylko wtedy, gdy Kościół naprawdę zacznie patrzeć na ludzi tak, jak Bóg to robi, wtedy homoseksualiści poczują się jak wszyscy inni, jako naturalna część wspólnoty kościelnej”. Tak napisał arcybiskup Bolonii, kard. Matteo Zuppi we wstępie do książki zatytułowanej „Kościół i homoseksualizm”, która ostatnio ukazała się we Włoszech.
2020-07-15 18:21:33
miniaturka

Bp Stułkowski: wielkość Maryi wynika z Jej posłuszeństwa Panu Bogu

– Wielkość Maryi wynika z Jej posłuszeństwa woli Bożej i zaufania, że to, co Bóg daje, jest najlepsze – mówił bp Szymon Stułkowski na zakończenie 86. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Poznański biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.
2020-07-16 10:01:37
miniaturka

Hagia Sophia: biskupi USA protestują

Amerykańscy biskupi przyłączają się do głosów chrześcijan ubolewających z powodu rozporządzenia tureckich władz o przekształceniu bazyliki Hagia Sophia w meczet. Apelują też do prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana, aby wycofał się z tej decyzji.
2020-07-16 10:20:41
miniaturka

Indie: wzrasta prześladowanie chrześcijan oraz liczba zarażonych COVID-19

W Indiach każdego dnia rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Sytuacja staje się tym trudniejsza, że dziesiątki tysięcy robotników jest zmuszana do opuszczania wielkich miast i udawania się do swoich wiosek. Jednocześnie wzrasta także liczba przypadków prześladowania chrześcijan.
2020-07-16 10:35:07
miniaturka

Portugalia: w Bradze odbyło się spotkanie dotyczące organizacji ŚDM

W Bradze, w północnej Portugalii, odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w sierpniu 2023 r.
2020-07-16 11:13:22
miniaturka

Państwa komisja ds. wyjaśniania przypadków pedofilii w komplecie

Posłowie wybrali w środę wieczorem trzech członków państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii. Z ramienia Sejmu RP w siedmioosobowym gremium zasiądą rekomendowani przez Prawo i Sprawiedliwość Hanna Elżanowska i Andrzej Nowarski oraz Barbara Chrobak, zgłoszona przez Krajową Radę Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym.