Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-23 11:39
AC / Paweł Pasierbek SJ/ vaticannews.va

Jałmużnik papieski dziękuje i prosi o dalszą pomoc

Kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, dziękuje wszystkim, którzy angażują się w pomoc najbiedniejszym i bezdomnym osobom. Jednocześnie przypomina o możliwości telefonicznego kontaktu z nim w każdej trudnej sprawie.

Autor/źródło: Pixabay, Lenaeriksson, licencja: CC0

W komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej kard. Konrad Krajewski przypomina, iż w tym wyjątkowym okresie osoby bezdomne doświadczają szczególnych trudności. Nie tylko nie mają własnego domu, ale także trudno im prosić o jałmużnę, gdyż ulice są puste. Stąd tym większa wdzięczność tym, którzy angażują się, aby im pomóc oraz tym, którzy ofiarują produkty żywnościowe, aby można przygotować dla nich paczki z prowiantem.

Jednocześnie jałmużnik papieski przypomina, że każdy, kto znajduje się w jakiejkolwiek potrzebie, może zadzwonić pod jego numer telefonu: 3481300123, który jest do dyspozycji. Podobnie osoby, które chciałyby ofiarować potrzebne produkty żywnościowe mogą kontaktować się z tym samym numerem.


źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pomoc, jałmużnik papieski, bezdomność, osoby bezdomne, epidemia, kard. Konrad Krajewski, koronawirus, pandemia