Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-07 15:19
AC / NF/liveaction.org

Jako nastolatka powiedziała „nie” aborcji. Dziś kończy studia! Córka zmieniła jej życie

„Córeczka stała się moim światłem w ciemności” – dzieli się Danielle Yonemura, która miała zaledwie 14 lat, kiedy została mamą. Zwolennicy aborcji uważali zabieg za konieczny, aby Danielle mogła osiągnąć cele. Jednak jej córeczka Leilani zainspirowała ją do zbudowania lepszego życia.

Autor/źródło: Danielle Yonemura-youtube.com, screenshot

„Czternastolatka w ciąży? Powinna się uczyć, trzeba usunąć dziecko. Jeszcze będzie miała czas na dzieci” – brzmi przekaz zwolenników aborcji. Jednak Danielle Yonemura ze Stanów Zjednoczonych podejmuje wówczas inny wybór: „Potrzebuję tego dziecka, aby dorosło i miało dobre życie, lepsze życie niż ja” – odpowiada na ten przekaz.

Danielle nie miała lekkiej młodości. W końcu stało się to, co się stało: zaszła w ciążę. Jednak w tej ogromnie trudnej dla zagubionej nastolatki sytuacji, potrafiła podjąć odpowiedzialną decyzję. I córka rozświetliła, jak to mówi obecnie Danielle, jej „ciemne życie”. Właśnie minęło dziesięć lat odkąd Leilani pojawiła się na świecie. Córeczka zainspirowała młodą mamę do zbudowania lepszego życia...  Danielle ukończyła studia.

Mama Leilani udowodniła sobie i swojemu otoczeniu, że może ukończyć liceum, znajdując się wśród 10% najlepszych uczniów w klasie i pójść dalej. W maju ukończyła University of Iowa z dyplomem pielęgniarstwa i została nominowana do przemawiania na forum. Chociaż zdarzały się chwile walki i trudności, a nawet niektóre chwile były bez dachu nad głową, Danielle dotrzymała obietnicy złożonej swojej 10-letniej córeczce, którą nazwała „światłem w ciemności”, że zapewni im dobre życie.

„Wiem, jak to jest walczyć i ponosić porażkę” – powiedziała w nagranej wersji swojego przemówienia. „Te doświadczenia ostatecznie uczyniły mnie silniejszą” – dodała. Leilani, stojąca u boku matki, jest dumna ze wszystkiego, co jej mama osiągnęła. „Tak ciężko na to pracowała” – powiedziała. „Podróż, przez którą przeszła, pokazuje tylko, jaka jest silna i jak bardzo jestem z niej dumna”.

Danielle, mimo wielu trudności pokazała, że kobieta nie musi wcale wybierać między swoimi celami a życiem swojego dziecka. Może zrobić jedno i drugie i odnieść sukces.

źródło: liveaction.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-07 13:42:37
miniaturka

Biskupi na froncie walki o życie. Modlili się pod kliniką aborcyjną

Dwóch biskupów – arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki i biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa – kilka dni temu modliło się pod szpitalem w Iwano-Frankowsku, gdzie dokonywane są aborcje. Razem z grupą wiernych prosili o ocalenie dzieci.
2021-06-07 14:10:09
miniaturka

Bp Krzysztof Wętkowski kanonicznie objął diecezję włocławską

Bp Krzysztof Wętkowski 7 czerwca kanonicznie objął diecezję włocławską, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego przedstawiając apostolskie pismo wobec Kolegium Konsultorów, które zgromadziło się w Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Tym samym rozpoczął rządy jako 77. biskup włocławski.
2021-06-07 14:52:14
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Mamy wobec świata zrealizować misję soli, dodając mu smaku i zachowując ewangeliczną świeżość oraz misję światła, przez wskazywanie drogi prowadzącej do Boga. Świat potrzebuje soli i światła. Bez nich jest mdły, psuje się i pogrąża w ciemności.
2021-06-07 15:21:06
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu wyraża stanowczy sprzeciw w sprawie limitów osób w kościołach

Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary – napisał w liście do premiera przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
2021-06-07 16:06:57
miniaturka

Birma: wojsko rządowe zaatakowało kolejny kościół

Pięć zniszczonych kościołów i atak na wyższe seminarium duchowne, w którym schronienie znalazło ponad 1300 uchodźców, to wciąż szczątkowy bilans agresywnych działań junty wojskowej, do jakich w ciągu dwóch ostatnich tygodni doszło w Birmie.
2021-06-08 08:38:40
miniaturka

„Św. Stanisław karcący Bolesława Śmiałego” – obraz Matejki na wystawie i aukcji

Obraz „Święty Stanisław karcący Bolesława Śmiałego” Jana Matejki, który przez lata uznawano za zaginiony, zobaczyć można na wystawie w DESA Unicum w Warszawie. Dzieło, którego wartość szacowana jest na siedem mln złotych, będzie licytowane na aukcji 10 czerwca.