Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-29 13:41
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

Jak smakuje bułka niewidomym dzieciom w Rwandzie

Czemu los dzieci niewidomych i niedowidzących w Rwandzie i w Afryce jest taki trudny? Dlaczego mała dziewczynka bodzie jak koza? Czy rwandyjskie dzieci jedzą śniadania? - opowiada ks. Ryszard Kusy MIC.


W kolejnym odcinku serialu „Rwanda – na wzgórzach Boga" pt. „Przywrócić do życia" ks. Ryszard Kusy MIC opowie o szkole sióstr franciszkanek, w której wychowuje się prawie 170 niewidomych dzieci.

Los dzieci niewidomych i niedowidzących w Rwandzie i w Afryce jest trudny. Rodzice często ukrywają takie dzieci, uznając je za karę Bożą lub za powód do wstydu.

W imieniu ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC, dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, zapraszamy do oglądania polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga".


***

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) jest wspólnotą osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Stowarzyszenie obejmuje swoim wsparciem również mariańskich misjonarzy z Polski, którzy pracują w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także udziela pomocy placówkom misyjnym na tych terenach, obecnie w Rwandzie, Kamerunie, Indiach, Brazylii i na Filipinach.

Serial liczy 12 odcinków, a w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszmy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Patronem medialnym serii jest portal eKAI.pl.


Źródło: Natalia Skipietrow, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich/ www.spm.org.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: