Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-29 13:41
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

Jak smakuje bułka niewidomym dzieciom w Rwandzie

Czemu los dzieci niewidomych i niedowidzących w Rwandzie i w Afryce jest taki trudny? Dlaczego mała dziewczynka bodzie jak koza? Czy rwandyjskie dzieci jedzą śniadania? - opowiada ks. Ryszard Kusy MIC.


W kolejnym odcinku serialu „Rwanda – na wzgórzach Boga" pt. „Przywrócić do życia" ks. Ryszard Kusy MIC opowie o szkole sióstr franciszkanek, w której wychowuje się prawie 170 niewidomych dzieci.

Los dzieci niewidomych i niedowidzących w Rwandzie i w Afryce jest trudny. Rodzice często ukrywają takie dzieci, uznając je za karę Bożą lub za powód do wstydu.

W imieniu ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC, dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, zapraszamy do oglądania polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga".


***

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) jest wspólnotą osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Stowarzyszenie obejmuje swoim wsparciem również mariańskich misjonarzy z Polski, którzy pracują w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także udziela pomocy placówkom misyjnym na tych terenach, obecnie w Rwandzie, Kamerunie, Indiach, Brazylii i na Filipinach.

Serial liczy 12 odcinków, a w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszmy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Patronem medialnym serii jest portal eKAI.pl.


Źródło: Natalia Skipietrow, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich/ www.spm.org.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-29 12:32:53
miniaturka

Odzyskana 100 lat temu niepodległość wymaga troski o Ojczyznę

Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród – czytamy w liście pasterskim Episkopatu Polski.
2018-10-29 12:48:30
miniaturka

Warsztaty w Licheniu. Kształtowanie postaw asertywnych

W jaki sposób mówić „nie” i wyrażać swoje potrzeby z szacunkiem do siebie i innych? Takich postaw uczyli się w Licheniu uczestnicy warsztatów psychologicznych „Kształtowanie postaw asertywnych”.
2018-10-29 13:27:10
miniaturka

Dzwon Zygmunta wezwie do modlitwy za zmarłych

Tradycyjnie w Dzień Zaduszny krakowianie zgromadzą się w katedrze wawelskiej na żałobnej procesji do grobów królewskich. Do modlitwy w intencji królów i bohaterów narodowych nawołuje dzwon Zygmunta.
2018-10-29 14:35:38
miniaturka

Wkrótce rusza akcja „Nie zabijaj – Chcę żyć!”

W środę, 31 października odbędzie się briefing poświęcony akcji „Nie zabijaj – Chcę żyć!” oraz działaniom policyjnym pod nazwą „Znicz 2018”.
2018-10-29 14:56:55
miniaturka

Abp Jędraszewski zachęca do modlitwy o wyobraźnię miłosierdzia

Podobnie jak rok temu, mamy sposobność, by szerzej otworzyć nasze oczy i serca na potrzeby ubogich, samotnych, chorych, bezdomnych i nieszczęśliwych. - napisał abp Marek Jędraszewski w liście na II Światowy Dzień Ubogich.
2018-10-29 15:19:08
miniaturka

Bogaty program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Radomiu

Aż 16 dni potrwają radomskie obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Inauguracja nastąpi już 2 listopada.