Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-28 11:47
AC / Wydawnictwo Bratni Zew

Jak myśli papież Franciszek? - zaproszenie na dwa wyjątkowe spotkania!

Wydawnictwo Bratni Zew oraz KAI zapraszają na dwa wyjątkowe wydarzenia związane z publikacją „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka”.

Dziś, w środę (28 listopada) o 19.00 w Krakowie spotkanie z autorem – prof. Massimem Borghesim oraz ks. dr. hab. Robertem Woźniakiem. W czwartek (29 listopada) o 12.00 w Warszawie – konferencja prasowa, z udziałem m.in. autora, kard. Kazimierza Nycza.


Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew zaprasza na spotkanie poświęcone książce prof. Massima Borghesiego „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka". Dzięki tej publikacji możemy nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.
 
W spotkaniu udział wezmą:
prof. Massimo Borghesi
Ks. dr hab. Robert Woźniak

Jest to zaproszenie na ŚRODĘ 28 listopada o godz. 19.00, Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4. Wstęp wolny!

***

Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew oraz Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na prezentację niezwykłej książki
pt.  „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka"

Książka ukazała się we Włoszech w ubiegłym roku, stając się wydarzeniem na rynku księgarskim. Została już przetłumaczona na klika języków. Po raz pierwszy mamy możliwość zapoznania się z zapleczem intelektualnym papieża Franciszka! „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka” jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi. Massimo Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia, konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój.

W prezentacji udział wezmą:
prof. Massimo Borghesi - autor książki
Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski
Ks. dr hab. Robert Woźniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Andrzej Zając OFMConv  - Dyrektor Wydawnictwa  Franciszkanów Bratni Zew z Krakowa

To jest zaproszenie na 29 listopada (czwartek) godz. 12.00. Centrum Medialne KAI, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9 (I p.), Warszawa (tylko dla akredytowanych dziennikarzy będą dostępne egzemplarze biografii, zgłoszenia do 29 listopada do godz. 9.00 na adres sekretariat@ekai.pl).

źródło: Magdalena Ściślak, Wydawnictwo Bratni Zew

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy