Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-02 14:51
AC / KAI

"Izrael nazywa obozy śmierci niemieckimi nazistowskimi obozami" - podkreśla Ambasada

"​Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim" - stwierdza Ambasada Izraela w Warszawie w wydanym dziś oświadczeniu.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Antysemickie treści pojawiają się zarówno w polskim Internecie, jak i w mediach, zwłaszcza w TVP INFO - czytamy w oświadczeniu. Podkreślono w nim także, że "Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci - niemieckimi nazistowskimi obozami".

Ambasada zaznacza, że wiele spośród antysemickich wypowiedzi i komentarzy, jakie placówka odnotowała w ostatnich dniach dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari.

"Antysemickie treści niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim Internecie jak i mediach, szczególnie w TVP INFO. Wprawdzie Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zakomunikował: 'W mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie', lecz zjawisko to niestety nadal trwa" - czytamy w oświadczeniu.

Przypomniano, że na Twitterze 1 lutego TVP INFO opublikowało wpis łączący reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji. "Trudno o bardziej jaskrawy przykład antysemickiego fake newsa" stwierdza izraelska ambasada.

"Przypominamy i zapewniamy, że Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci - niemieckimi nazistowskimi obozami" - czytamy w oświadczeniu. "- Mamy nadzieję, że ponad 30 lat pracy wielu wspaniałych ludzi, zarówno po polskiej jak i izraelskiej stronie, nie pójdą na marne i nadal będziemy potrafili wspólnie pracować w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia" - kończy oświadczenie Ambasada Izraela w Warszawie.

tk / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-02 13:17:22
miniaturka

Życzenia Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dla Osób Konsekrowanych

Publikujemy treść życzeń bp. Wiesława Lechowicza dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii.
2018-02-02 13:36:42
miniaturka
play

Co tak naprawdę w życiu ma sens? Kochanie! Nowa, piękna piosenka o miłości od GGDuo

- Świat dziś tak rozpędził się jak szalony... Jedno, co ma w życiu sens, jedno, co naprawdę w życiu liczy się... Kochanie! - śpiewa Gabriela Gąsior. Akompaniuje jej mąż Wojciech Gąsior.
2018-02-02 14:03:23
miniaturka
play

Osoby konsekrowane śpiewają o tym, do kogo należą! Warto posłuchać!

Przepiękna piosenka - W Twoje ręce! Wykonują ją: s. Joanna Jabłońska MC i o. Marcin Kowalewski CMF. W Dniu Życia Konsekrowanego niech popłynie także muzyczne uwielbienie Miłosiernego Boga.
2018-02-02 15:14:42
miniaturka

Poznańscy studenci pojechali pomagać w wiosce trędowatych w Indiach

Do Indii wyruszyła kilkunastoosobowa ekipa studentów z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Żacy wyjechali do Puri, do wioski dla trędowatych, w której służył o. Marian Żelazek.
2018-02-02 15:38:57
miniaturka

Stolica Apostolska po raz pierwszy weźmie udział w zimowych igrzyskach olimpijskich

Po raz pierwszy MKOl zaprosił oficjalnie Stolicę Apostolską na otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które 9 lutego rozpoczną się w mieście Pjongczang w Korei Południowej. Drużyna watykańska będzie też po raz pierwszy uczestniczyć w samych zawodach.
2018-02-02 15:54:37
miniaturka

Dzień Życia Konsekrowanego w Legnicy

- Konsekracja to budowanie w nas świątyni, w której realizuje się zamysł Boży – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w katedrze w święto Ofiarowania Pańskiego.