Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-02 14:51
AC / KAI

"Izrael nazywa obozy śmierci niemieckimi nazistowskimi obozami" - podkreśla Ambasada

"​Odnotowaliśmy w ostatnich dniach falę ataków o podłożu antysemickim" - stwierdza Ambasada Izraela w Warszawie w wydanym dziś oświadczeniu.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Antysemickie treści pojawiają się zarówno w polskim Internecie, jak i w mediach, zwłaszcza w TVP INFO - czytamy w oświadczeniu. Podkreślono w nim także, że "Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci - niemieckimi nazistowskimi obozami".

Ambasada zaznacza, że wiele spośród antysemickich wypowiedzi i komentarzy, jakie placówka odnotowała w ostatnich dniach dotknęło bezpośrednio pani ambasador Anny Azari.

"Antysemickie treści niekontrolowanie pojawiają się zarówno w polskim Internecie jak i mediach, szczególnie w TVP INFO. Wprawdzie Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zakomunikował: 'W mediach publicznych nie ma miejsca na wypowiedzi antysemickie', lecz zjawisko to niestety nadal trwa" - czytamy w oświadczeniu.

Przypomniano, że na Twitterze 1 lutego TVP INFO opublikowało wpis łączący reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN z kwestią reprywatyzacji. "Trudno o bardziej jaskrawy przykład antysemickiego fake newsa" stwierdza izraelska ambasada.

"Przypominamy i zapewniamy, że Izrael stoi na tym samym stanowisku co Polska, nazywa obozy śmierci - niemieckimi nazistowskimi obozami" - czytamy w oświadczeniu. "- Mamy nadzieję, że ponad 30 lat pracy wielu wspaniałych ludzi, zarówno po polskiej jak i izraelskiej stronie, nie pójdą na marne i nadal będziemy potrafili wspólnie pracować w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia" - kończy oświadczenie Ambasada Izraela w Warszawie.

tk / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi: