Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-23 09:39
AC / Radio Watykańskie

Izrael: aresztowano siedmiu Erytrejczyków, nie chcieli opuścić kraju

Siedmiu migrantów z Erytrei zostało aresztowanych w Izraelu, gdyż nie chcieli opuścić tego kraju – podaje agencja Asia News.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Są oni pierwszymi ofiarami prawa, które weszło w życie w styczniu tego roku. Zgodnie z jego przepisami uchodźcy z Erytrei i Sudanu, którzy nie otrzymali pozwolenia na pobyt w Izraelu, muszą go opuścić do końca kwietnia tego roku, inaczej grozi im kara więzienia.

Przeciw takiemu postępowaniu zaprotestowali uchodźcy przetrzymywani w obozie na pustyni Negew, którzy odmówili przyjmowania jedzenia. Przebywa tam około 900 osób, które czekają na otrzymanie zgody na pobyt w Izraelu. Około 100 z nich już odmówiono takiego pozwolenia.

Zostali zatrzymani w więzieniu na czas nieokreślony, chyba że sami zadecydują o wyjeździe z tego kraju. Spośród siedmiu osadzonych Erytrejczyków dwóch było więzionych i torturowanych na Synaju. Żaden z nich jednak nie otrzymał azylu politycznego.

Szacuje się, iż obecnie na terenie Izraela przebywa około 40 tys. Erytrejczyków i Sudańczyków, prawie połowie z nich grozi wydalenie.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-02-22 18:40:35
miniaturka

Jasna Góra: oznakowania dla niewidomych i słabo widzących

Już wkrótce na Jasnej Górze pojawią się specjalne oznakowania dla niewidomych i słabo widzących. - To wyjście naprzeciw potrzebom pielgrzymów i turystów, także tych starszych wiekiem - przekonują paulini.
2018-02-23 08:25:31
miniaturka

Tirana: konferencja nt. Fake newsy a prawda w środkach społecznego przekazu

W stolicy Albanii w Tiranie, w Akademii Nauk odbyła się konferencja poświęcona Orędziu Ojca Świętego na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2018-02-23 08:55:21
miniaturka

Indie: nasilają się prześladowania chrześcijan

Rok 2017 był najbardziej dramatycznym rokiem dla chrześcijan w Indiach od 10 lat - czytamy w raporcie indyjskiej organizacji ewangelickiej opublikowanym przez agencję Asia News.
2018-02-23 10:13:19
miniaturka

Trwają zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizuje go Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
2018-02-23 10:28:09
miniaturka

Dzień Modlitwy i Postu o Pokój

Dzień Modlitwy i Postu w intencji Pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie Papież wyznaczył na piątek 23 lutego. Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki zachęca do włączenia się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie.
2018-02-23 10:51:10
miniaturka

Dzień Modlitwy i Postu o Pokój: wyznawcy różnych religii odpowiadają na apel Papieża

Na papieski apel odpowiedziały m.in. wspólnoty anglikańskie, prawosławne i muzułmańskie. Dzień Modlitwy i Postu o Pokój ma duże znaczenie.