Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-23 09:48
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Irlandia: episkopat o udziale Papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin

Wizyta Ojca Świętego będzie okazją do odnowy duchowej i wzmocnienia więzi rodzinnych – czytamy w nocie irlandzkiego episkopatu opublikowanej po wczorajszej zapowiedzi uczestnictwa Franciszka w IX Światowym Spotkaniu Rodzin.

Autor/źródło: photogenica.pl

Papież przybędzie do Dublina w sobotę 25 sierpnia, gdzie weźmie udział w festiwalu, podczas którego rodziny z pięciu kontynentów podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wiarą i codziennym życiem. Dzień później będzie przewodniczył Mszy na zakończenie wydarzenia.

W imieniu wiernych z Irlandii z radością przyjęliśmy informację Papieża o zamiarze przybycia do Dublina. Jesteśmy zaszczyceni, że chce razem z nami uczestniczyć w tym święcie całego Kościoła i pomóc rodzinom w zmierzeniu się ze stojącymi przed nimi wyzwaniami – podaje komunikat episkopatu Irlandii. Szczegóły papieskiej wizyty w Dublinie zostaną podane w późniejszym czasie.

mn/rv, sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Irlandia, Dublin, episkopat Irlandii, podróż papieska, Światowe Spotkanie Rodzin