Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-17 13:09
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Intensywny program papieskiej podróży

Program papieskiej podróży jest bardzo intensywny. Wczoraj Franciszek odwiedził m.in. więzienie dla kobiet, a w stołecznej katedrze spotkał się najpierw z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami, a następnie z Episkopatem Chile.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Na wizytę w diecezji Araucania i spotkania z Mapuczami Franciszek przeznaczył pierwszą połowę dzisiejszego dnia. Późnym popołudniem, kiedy u nas będzie już wieczór, Franciszek powróci do stołecznego Santiago. W tamtejszym sanktuarium maryjnym Maipu spotka się z młodzieżą, a następnie odwiedzi Papieski Uniwersytet Katolicki w Chile.

My powróćmy teraz do tego, co działo się w Santiago wczoraj, kiedy u nas, ze względu na różnicę czasu, był już późny wieczór. Program papieskiej podróży był bowiem bardzo intensywny. Franciszek odwiedził więzienie dla kobiet, a w stołecznej katedrze spotkał się najpierw z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami, a następnie z Episkopatem Chile. Złożył też wizytę w sanktuarium św. Alberta Hurtado, gdzie mógł porozmawiać ze swymi współbraćmi jezuitami.

Największym echem odbiło się jednak spotkanie, którego nie było w oficjalnym programie podróży. Po obiedzie Franciszek przyjął w nuncjaturze przedstawicieli ofiar nadużyć seksualnych chilijskiego duchowieństwa. Jak podaje oficjalny komunikat, spotkanie miało charakter ściśle prywatny. Obecne były jedynie ofiary i Papież. Franciszek wysłuchał ich zwierzeń, wraz z nimi się modlił i płakał – podaje Greg Burke, watykański rzecznik prasowy.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-17 11:47:22
miniaturka

Nidzica: IX edycja konkursu o bł. Bolesławie Lament

Do 25 kwietnia Uczniowie i Nauczyciele oraz zainteresowane Osoby z różnych zakątków całego świata mogą zgłaszać swoje prace do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Bł. Bolesława - wychowawczyni na nasze czasy.
2018-01-17 12:20:16
miniaturka

Pierwsze dialogi krakowskich kleryków z Metropolitą

Abp Marek Jędraszewski odwiedził Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie, by odpowiedzieć na pytania kleryków. Spotkanie takie miało miejsce po raz pierwszy w historii i być może stanie się początkiem nowego cyklu.
2018-01-17 12:43:35
miniaturka
play

Dlaczego Kościół świętuje Dzień Judaizmu?

Barbara Sułek - Kowalska, sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy", jedna z założycielek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, wyjaśnia o co chodzi w dialogu chrześcijańsko-żydowskim i przybliża postać ks. Romana Indrzejczyka.
2018-01-17 13:52:24
miniaturka

Abp Gądecki: wobec braku nadziei głośmy Imię Jezus

Głoszenie Jezusa Chrystusa wszystkim narodom jest niezmiernie istotne w czasach współczesnych, które cechują się indyferencją religijną owocującą brakiem nadziei płynącej z wiary – uważa abp Stanisław Gądecki.
2018-01-17 14:13:51
miniaturka

Abp Ryś w Dniu Judaizmu: zamiast kreować pokój, lepiej przyjąć ten dar od Boga

Zamiast kreować własne wizje pokoju, lepiej jest przyjąć pokój, jaki nam obiecuje i daje Pan Bóg. - powiedział abp Grzegorz Ryś podczas sympozjum „Pokój! Pokój dalekim i bliskim” (Iz 57,19).
2018-01-17 14:54:47
miniaturka

Papież w ziemi Mapuczów

Myślę, że Papież zadecydował o wizycie w diecezji Araucania, na południu Chile, ponieważ w tym regionie jest wiele problemów, na które jest wyczulony. - mówi ordynariusz diecezji Araucania, bp Hector Vargas.