Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-08 18:15
S. Zielińska / KAI

Instytut Myśli Schumana zaprasza na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej

Za błogosławieństwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza 13 listopada o 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odbędzie się Modlitwa Bez Granic.

Autor/źródło: pixabay, ddouk, licencja: CC0

Inicjatorem modlitwy jest Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana z całej Polski.

Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą której będzie przewodniczył ks. Prof. Piotr Mazurkiewicz b. sekretarz generalny Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, który następnie wygłosi konferencję na temat nauki społecznej Kościoła w kontekście służby Roberta Schumana. Potem wierni będą się modlić przed Najświętszym Sakramentem w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań w połączeniu z oprawą muzyczną. Modlitwę poprowadzi zespół modlitewno-wielbiący z Fundacji 24/7. 

Modlitwa będzie podziękowaniem za pokój w Europie oraz prośbą o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana, który po wojnie rozpoczął misję budowania Wspólnoty Narodów Europy. „Obecnie różne siły w Europie przeciwstawiają się budowaniu Wspólnoty Narodów, dlatego chcemy prosić Boga o wyposażenie nas w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Misji Roberta Schumana” – stwierdza Instytut w swym zaproszeniu.

„Świadomi coraz większych zagrożeń jakie rodzi cywilizacja śmierci pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na Modlitwę bez Granic” – czytamy w zaproszeniu Instytutu Myśli Schumana.

Pierwsza „Modlitwa Bez Granic” miała miejsce 13 maja 2018 r. podczas Europejskiego Festiwalu Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie i od tej pory co miesiąc była kontynuowana w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

rk, mp / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-11-08 15:02:01
miniaturka

CBOS: religijność Polaków stabilna, wzrost negatywnych ocen Kościoła

We wrześniu i w październiku wykonane zostały badania dotyczące oceny przez Polaków sytuacji Kościoła katolickiego w Polsce, Europie i na świecie. Jaki wpływ na wyniki sondażu miało wejście na ekrany kin filmu "Kler"?
2018-11-08 15:28:39
miniaturka

Peteresburg: poświęcenie memoriału ku czci 425 kapłanów zabitych w ZSRR

Memoriał ku czci 425 katolickich kapłanów różnych obrządków i narodowości, zabitych w więzieniach, obozach i podczas zsyłek w ZSRR w latach 1918-1958, został odsłonięty i poświęcony wieczorem 7 listopada w Petersburgu.
2018-11-08 15:54:36
miniaturka

Dokument synodu powinien być krótszy i jaśniejszy

Biorąc pod uwagę, dla kogo przeznaczony jest dokument końcowy synodu, byłby on wiele bardziej skuteczny, gdyby był o połowę krótszy i bardziej jasny – powiedział abp Anthony Fisher OP.
2018-11-08 18:33:15
miniaturka

Bp Marczak przewodniczył Mszy w intencji dzieci pomordowanych w hitlerowskim obozie

Ten obóz przez dłuższy czas był skazany na zapomnienie. Pamięć o tym obozie odradza się i jest przekazywana kolejnym pokoleniom naszego miasta - mówił w homilii bp Marek Marczak.
2018-11-08 20:28:50
miniaturka

100. rocznica odzyskania niepodległości w diecezji kaliskiej

Decyzją biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka 11 listopada o godz. 12.00 zabrzmią wszystkie dzwony we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie diecezji kaliskiej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
2018-11-09 08:22:24
miniaturka

O trzech słowach kluczach mówił Papież w domu św. Marty. Co odbiera radość?

Szemranie to „nasz chleb powszedni” na poziomie osobistym, rodzinnym, parafialnym, diecezjalnym oraz społecznym. Ono nie pozwala nam doświadczyć radości powrotu do owczarni – powiedział Papież w homilii.