Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-07-24 08:45
ek / Paweł Pasierbek SJ

Indie: spotkanie młodych

W Bombaju odbyła się międzynarodowa konferencja pod hasłem: „Rozpalić na nowo charyzmat Boży”.

Autor/źródło: Pixabay/PDPics/Pixabay License

Wszyscy ochrzczeni są wezwani do bliskich relacji z Jezusem, aby stawać się Jego uczniami i przemieniać ten świat i relacje jako prawdziwi misjonarze. Marzcie o tym, że staniecie się prawdziwymi uczniami misji, zarówno w pracy, jak i w domu, w społeczeństwie. - Te słowa zachęty metropolita Bombaju skierował do młodych zgromadzonych na konferencji.

Na Mszy inaugurującej spotkanie kard. Oswald Gracias wzywał młodych, aby odrzucili wszystkie obawy i niepokoje, oddając je Jezusowi. To dobry czas, aby z Nim rozmawiać i wsłuchiwać się w Jego głos.

Odwołując się do Synodu poświęconego młodzieży hinduski purpurat przypomniał, że młodzi katolicy bardzo prosili biskupów, aby wsłuchiwali się w to, co mają do powiedzenia, aby im zaufali i towarzyszyli. „Słuchać oznacza skupić całą uwagę na tym, co się mówi – powiedział kardynał. – Dlatego młodzi wzywali nas, abyśmy nie traktowali ich jak dzieci. «Jesteśmy odpowiedzialni – mówili – wiemy, że wiele rzeczy możemy zrobić bardzo dobrze».”

Kard. Gracias zaznaczył, że to przesłanie jest skierowane także i do rodziców oraz do całego społeczeństwa, które musi uczyć się od młodych, musi powierzać im większą odpowiedzialność oraz musi zrozumieć i zaakceptować to, że młodzi są szlachetni, prawdziwi, a ten świat pragną uczynić lepszym.

Źródło: www.vaticannews.va

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Indie, młodzież, Bombaj, kard. Oswald Gracias