Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-06 11:50
S. Zielińska / Michał Król SJ

Indie: krok na drodze do eliminacji głodu

Wyeliminowanie problemu głodu w Południowej Azji do 2030 r. – to ambitny cel, który stawia sobie indyjska Caritas. Zainicjowała ona program dla właścicieli małych gospodarstw, wspierający rolnictwo adaptacyjne i bioróżnorodne.

Autor/źródło: Photogenica.pl, GoGo Images

Projekt obejmuje cztery kraje Indie, Bangladesz, Nepal i Pakistan. Pomoc przewidziana jest dla 40 tys. farmerów w 165 wioskach. Do 2022 r. gospodarstwa mają podwoić swoją produkcję i zyski, co ma zapewnić większe zróżnicowanie diety i samowystarczalność żywieniową dla ludności wiejskiej.

Program zrzesza rolników, którzy mają gospodarstwa o powierzchni mniejszej niż 2 ha. Dzięki niemu gospodarze mogą wymieniać się doświadczeniami i rozwiązaniami problemów, jakie napotykają w swojej pracy. Daje on także możliwość konsultacji ze specjalistami, naukowej refleksji, a przez to dostosowanie upraw do trudnych i zmieniających się warunków klimatycznych. Ponadto zapewnia wielopoziomową współpracę na rzecz polityki przyjaznej małym podmiotom rolnym.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-06 10:18:35
miniaturka

Warszawa: kard. Nycz poświęcił „Dom błogosławionego Aniceta”

Metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz poświęcił „Dom błogosławionego Aniceta”. Powstał on przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Miodowej. Placówka będzie miejscem wszechstronnej pomocy osobom bezdomnym.
2018-08-06 10:47:36
miniaturka

USA: powstaje rządowa grupa ds. obrony wolności religijnej

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych tworzy specjalną grupę zadaniową mającą zajmować się dbaniem o to, by przestrzegane było prawo do wolności religijnej.
2018-08-06 11:22:00
miniaturka

Japonia budzi się dla życia

Japońskie społeczeństwo powoli budzi się dla cywilizacji życia. Coraz bardziej aktywne stają się, jak do tej pory mało popularne, ruchy pro-life.
2018-08-06 12:17:11
miniaturka

Kościół obchodzi dziś święto Przemienienia Pańskiego

Dziś Kościół obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo.
2018-08-06 12:47:12
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: biskupi zachęcają do pielgrzymowania duchowego

Księża biskupi zachęcają do pielgrzymowania duchowego osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć fizycznie w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2018-08-06 13:26:50
miniaturka

Caritas: projekt Wakacje z Maryją - z myślą o seniorach

„Wakacje z Maryją” to nowy projekt Caritas Diecezji Siedleckiej, który ma integrować młodych wolontariuszy z seniorami w wieku 60+.