Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-13 11:49
S. Zielińska / episkopat.pl

Inauguracja Roku Jubileuszowego pierwszej polskiej klaryski

W przyszłym roku przypada 750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei. Ale już 19 listopada br. w kościele klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie zostanie zainaugurowany Rok Jubileuszowy.

Autor/źródło: www.klaryski.pl

W niedzielę o godz. 17.00 uroczystemu dziękczynieniu przewodniczyć będzie o. bp Damian Muskus.

Do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego siostry i czciciele bł. Salomei chcą przygotować się poprzez nowennę.

„Każdego dnia, od 10 do 18 listopada w naszym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo z uczczeniem relikwii Błogosławionej” – zapowiada ksieni m. Joanna Długa. „Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek pragnie zaprosić do wspólnej modlitwy i duchowej łączności” – dodaje przełożona klasztoru. Matka Joanna zapewnia, że siostry, trwając na modlitwie, wypraszają wszystkim potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. Salomei.

W roku 2018 planowana jest nowenna miesięcy od lutego do października. Więcej o Jubileuszu i bł. Salomei można przeczytać na stronie www.klaryski.pl

Błogosławiona Salomea (1211 lub 1212 – 1268), Piastówna – księżniczka, która odrzuciła koronę królewską i wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Odkryła, że na Miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

o. Jan Maria Szewek OFMConv

Źródło: episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, rok jubileuszowy, klaryski, bł. Salomea