Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-10 12:44
S. Zielińska / Archidiecezja Krakowska

Inauguracja Jubileuszowej Nowenny w Krakowie

Metropolita Krakowski zaprasza 11 lutego do Królewskiej Katedry na Wawelu na Mszę św. inaugurującą Jubileuszową Nowennę dziękczynną przygotowującą do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W lutym rozpoczyna się w Archidiecezji Krakowskiej "Jubileuszowa Nowenna" czyli modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i w roku beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. 

Każda parafia wybiera jeden dzień w miesiącu jako szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę. Wiele wspólnot wybierze zapewne 11 każdego miesiąca, by wyraźniej nawiązać do jubileuszu odzyskania niepodległości, który przypada 11 listopada.

Do takiej modlitwy, trwającej od lutego do października, wezwał w specjalnym słowie Metropolita Krakowski, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało pomoce do przeżywania tej nowenny - Księgarnia. Zostały one przesłane do parafii.

Teksty tam zamieszczone można również pobrać ze strony Archidiecezja Krakowska


Źródło: Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, abp Marek Jędraszewski, nowenna jubileuszowa, 100 rocznica odzyskania niepodległości