Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-27 13:52
nc

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych [TRANSMISJA]

Pod patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie 6 czerwca odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych.

Organizatorem Pielgrzymki jest Duszpasterstwo Rodziców po Stracie Dziecka, działające przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Powstało ono z inicjatywy księdza Krzysztofa Wieczorka, a kontynuatorem jego dzieła jest ks. Janusz Kościelniak, który nie tylko duchowo wspiera cierpiących rodziców, ale także towarzyszy im w trudnym czasie żałoby. Kapłan podkreśla, że głównym zadaniem duszpasterstwa jest udzielenie pomocy osieroconym rodzicom. – Skupiamy się na aspekcie religijnym, ale nie zaniedbujemy strony psychologicznej i prawnej – wyjaśnia ks. Kościelniak.

Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 18.00 i rozpoczynają się od Mszy św., po której następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ważnym momentem modlitwy jest odczytanie imion Dzieci, które zostały zapisane w Księdze Dzieci Utraconych. – Jak wyznają rodzice, jest to dla nich szczególna chwila. Na każdej Mszy św. zapisane dzieci wraz z ich rodzicami otaczane są modlitwą – tłumaczy ks. Kościelniak i dodaje, że przed Eucharystią istnieje możliwość indywidualnej rozmowy z księdzem lub psychologiem oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Transmisja z III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych odbędzie się poprzez: milosierdzie.pl oraz youtube.com/user/sanktuariumbozegomil/

Podczas Mszy św. karty z imionami utraconych dzieci zostaną złożone na ołtarzu. Istnieje możliwość dopisania imienia swojego dziecka.


Za: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, dzieci utracone