Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-14 12:48
AC / pro-life.pl

II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po stracie dziecka

II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po stracie dziecka "Tobie, Panie, zaufałem…" odbędą się w dniach 30 kwietnia-3 maja 2019 roku.

Autor/źródło: Pixabay, medialna, licencja: CC0

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej, Duszpasterstwo Rodziców po Stracie Dziecka  przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście zapraszają na II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po stracie dziecka "Tobie, Panie, zaufałem…".

30 kwietnia (wtorek) – 3 maja (piątek) 2019 r., Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście k. Sandomierza (diecezja sandomierska)

Rekolekcje adresowane do rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka narodzonego i nienarodzonego.


Program:
- konferencje duchowe
- kierownictwo duchowe
- warsztaty psychologiczne
- modlitwa o umocnienie w żałobie
- możliwość przyjęcia szkaplerza św. Dominika Savio

Podczas rekolekcji będzie sprawowana Msza Święta z zawierzeniem zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu pod przewodnictwem ks. bp. dr. Krzysztofa Nitkiewicza – ordynariusza diecezji sandomierskiej. Msza święta adresowana jest szczególnie do rodziców dzieci nienarodzonych, które nie miały własnego pogrzebu.

Prowadzący:
- rekolekcjonista: ks. dr Janusz Kościelniak – opiekun Duszpasterstwa Rodziców po Stracie Dziecka przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
- wprowadzenie do modlitwy lectio divina: s. dr Anna Hyszko CHR – dyrektor Ośrodka Formacji Liturgicznej w Zawichoście
psycholog – mgr Alicja Furmanik

Zakwaterowanie:
Ośrodek Formacji Liturgicznej św. Jana Chrzciciela, ul. 11 listopada 5, 27-630 Zawichost k. Sandomierza
koszt udziału – 240 zł od osoby (nocleg z pełnym wyżywieniem); liczba miejsc ograniczona.

Osoby podróżujące autokarem zostaną odebrane przez organizatorów rekolekcji z dworca autobusowego w Sandomierzu i dowiezione do Ośrodka Formacji Liturgicznej w Zawichoście

Zapisy do 20 kwietnia 2019 r. Piotr Guzdek pod nr tel. 667-837-106.

Rekolekcje stanowią przygotowanie do II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2019 r., w Dzień Dziecka.

źródło: pro-life.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-03-14 11:13:01
miniaturka

Gisotti: u Franciszka zdumiewa mnie pogoda ducha, mimo trudności

Kościół przeżywa dziś trudne chwile, przede wszystkim z powodu skandalu nadużyć. A jednak pośród tego wszystkiego Franciszek wykazuje się nie tylko odwagą w rozwiązywaniu problemów, ale przede wszystkim wielkim spokojem ducha.
2019-03-14 11:23:31
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski ponownie zastępcą przewodniczącego KEP

Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, został w czwartek ponownie wybrany zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru w pierwszym głosowaniu dokonali biskupi zgromadzeni na 382. zebraniu plenarnym KEP w Warszawie.
2019-03-14 12:11:18
miniaturka

Prof. Weigel: wyrok na kard. Pella kompromitacją australijskiego wymiaru sprawiedliwości

Skazanie byłego prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej, 77-letniego kard. Pella za rzekome wykorzystywanie małoletnich na 6 lat więzienia jest kompromitacją australijskiego wymiaru sprawiedliwości – uważa znany amerykański publicysta katolicki, prof. Weigel.
2019-03-14 13:42:18
miniaturka

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli

Konferencja Episkopatu Polski apeluje o powszechne poszanowanie w naszym kraju niedzieli jako istotnego dobra kulturowego i wyróżnika europejskiej cywilizacji – czytamy w wydanym w czwartek stanowisku Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli.
2019-03-14 14:27:25
miniaturka

Wystawa – Pokochaj Polski Krajobraz

Po co jeździć za granicę? Na świecie jednym z bardziej znanych szlaków jest Camino - szlak św. Jakuba, czy szlak św. Michała Archanioła będzie kiedyś równie popularny? Zapraszamy na wystawę autorstwa ks. Michała Dłutowskiego o wyprawie po granicznych górach Polski.
2019-03-14 14:32:19
miniaturka
play

Motyl - piękny utwór zespołu Oliva z myślą o kobietach i dla kobiet!

Zespół Oliva stworzył Łukasz Nauman wraz z żoną Izą. - To, coś dużo więcej niż muzyka. To nasze serce. Owoc relacji pewnego małżeństwa zanurzonego w dobroci Boga - dzielą się małżonkowie.