miniaturka

Morawiecki: przyspieszamy otwarcie kin, filharmonii i teatrów o 8 dni

„Zdecydowaliśmy się na przyspieszenie otwarcia kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o osiem dni - 21 maja” - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że będą one musiały działać w reżimie sanitarnym.
miniaturka

PGE mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi

PGE Polska Grupa Energetyczna została Mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi. PGE razem z teatrem będą działać na rzecz promowania kultury i sztuki w regionie łódzkim. Jednocześnie, już teraz PGE zaprasza do uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych z udziałem publiczności pod koniec maja.
miniaturka

Niemi świadkowie zamachu i świętości

Przestrzelona papieska sutanna, zakrwawiony pas, pocisk, który ranił papieża, garnitur jego ochroniarza. Te przedmioty przypominają wydarzenia sprzed 40 lat. 13 maja 1981 roku na placu Świętego Piotra doszło do zamachu na Ojca Świętego.
miniaturka

Nasila się konflikt w Ziemi Świętej

Trwające od kilku dni napięcia między Żydami i Palestyńczykami w Jerozolimie przerodziły się w otwarty konflikt między Hamasem i Izraelem. Jak podaje izraelska armia, Hamas wystrzelił ze strefy Gazy ponad tysiąc rakiet. Nie wszystkie udało się przechwycić.
miniaturka

Połowa firm w Polsce może mieć już za trzy lata co najmniej jedno elektryczne auto

W dobie pandemii koronawirusa coraz więcej firm wybiera do swej floty auta elektryczne. Tren ten był obserwowany już wcześniej, ale teraz zdecydowanie przyspieszył. Oto jeden z kluczowych wniosków Barometru Flotowego 2021 przygotowanego przez Arval Mobility Observatory.