miniaturka
play

Papież: Duch św. nie chce zamknięcia, chce otwartości na innych ludzi

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Papież ostrzegł przed zamykaniem serc i wspólnot na innych ludzi. Franciszek nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, w której apostołowie zabraniają wyrzucać złe duchy w imię Jezusa osobom spoza ich grona.
miniaturka

Nowy przewodniczący CCEE: w centrum jest osobista więź z Chrystusem

Misja chrześcijan we współczesnym świecie pozostaje niezmienna, a jej centrum powinna być osobista więź z Chrystusem - powiedział w homilii nowy przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy abp Gintaras Grušas.
miniaturka

Bp. Zadarko: Musimy wypracować nowy model społeczeństwa wielokulturowego

„Jako Kościół apelujemy o szybkie rozwiązanie sytuacji w Usnarzu, ale też wypracowanie przez rząd konkretnej polityki migracyjnej, bo podobnych sytuacji będzie coraz więcej” - mówi bp Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migrantów przy KEP
miniaturka

Internet poprawia sprawność umysłową emerytów

Korzystanie z Internetu w okresie emerytalnym może znacząco poprawić funkcje poznawcze – informuje „Journal of Economic Behavior and Organization”.
miniaturka

Indyjski ksiądz oficjalnie uwolniony od zarzutu prozelityzmu

Sąd Najwyższy w Indiach odrzucił oskarżenie o prozelityzm przeciwko księdzu i grupie seminarzystów. Kończy to trwającą od czterech lat batalię prawną, która rozpoczęła się od oskarżeń hinduistów, którym nie podobało się uliczne kolędowanie zorganizowane przez chrześcijan
miniaturka

Abp Gallagher na Szczycie ONZ: nakarmienie głodnych to za mało

Szef watykańskiej dyplomacji występując na Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ stwierdził, że nie wystarczą dziś deklaracje i strategie, ale konieczne jest podjęcie skutecznych działań. „Głód jest powodem do wstydu”