miniaturka

17 wyjątkowych dni z Carlem Acutisem

Beatyfikację Carla Acutisa poprzedzi wystawienie ciała tego 15-letniego geniusza komputerowego.
miniaturka

Jutro Papież zwróci się do ONZ i spotka się z prezydentem Dudą

Wielkie oczekiwania towarzyszą zapowiedzianemu na jutro wideoprzesłaniu Ojca Świętego do 75. zgromadzenia ogólnego ONZ. Wydarzenie to zbiegnie się w czasie z papieską audiencją dla polskiego prezydenta.
miniaturka

Koncert muzyki sakralnej księdza Dolindo Ruotolo

Ksiądz Dolindo mówił z absolutnym przekonaniem, pociągając za sobą najbardziej oporne dusze. Po zakończeniu zasiadał do pianina lub organów, zwracając się do Pana: „Natchnij mnie; co chcesz, bym zagrał”. I zaczynał przepiękną muzykę i śpiewy, podczas których wielu słyszało poza jego głosem dołączający się inny ujmujący, zarazem słodki i potężny, kogoś niewidzialnego.
miniaturka

Czwarta edycja akcji „Świeć Przykładem” pod hasłem „Bądź widoczny”

Praktyka dowodzi, że często osoby udające się do kościoła wieczorem lub wczesnym rankiem nie są dobrze widoczne, dlatego zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Leszek Gęsiak SJ podczas briefingu inaugurującego akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć przykładem – Bądź widoczny”.
miniaturka

Osłabienie parafii, skupienie na relacjach w rodzinie - pierwsze efekty epidemii

Epidemia wzmocniła obserwowany od 20 lat proces zanikania więzi z parafiami, a przy tym stworzyła zagrożenie dla ich finansowej płynności. Z drugiej strony, pandemia zmotywowała Polaków do skupienia się na relacjach rodzinnych – zauważa ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
miniaturka

Wojciech Warpiński: o tym dlaczego pokaz filmowy wymaga licencji (wywiad)

Odtworzenie filmów w miejscu publicznym wymaga specjalnej zgody producenta. I parafie czy inne przykościelne ośrodki, będące często centrum życia kulturalnego lokalnej społeczności, nie stanowią tutaj wyjątku - mówi Wojciech Warpiński z Motion Picture Licensing Company.