Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-07 14:17
S. Zielińska / Ernest Mirosław

I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 8 do 12 listopada 2017 roku trwać będzie w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II".

Autor/źródło: Pixabay, przemokrzak, licencja: CC0

Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej zgłosiło się do tej pory ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z 25 krajów. 

Celem Kongresu jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Patronami honorowymi kongresu są: JE ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JEks. Abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


9 listopada, w krakowskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" Kongres uroczyście otworzą przedstawiciele władz miasta i Archidiecezji Krakowskiej.

O godz. 8.30 w papieskim sanktuarium na Białych Morzach odbędzie się msza inauguracyjna celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pieronka i koncelebrowana przez kilkunastu księży uczestniczących w Kongresie.

Od godziny 10.00 w sali konferencyjnej Centrum trwać będą przemowy, otwarcia, prelekcje i wykłady oraz spotkania (expo) z 23 wystawcami - przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych w Polsce.

O godzinie 12.30 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Organizatora i Partnerów Kongresu.


W dniach 10 i 11 listopada goście z całego świata zwiedzać będą Kraków (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdza w Łagiewnikach) i Małopolskę (Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP, Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

W przygotowania do Kongresu mocno zaangażowali się jego Partnerzy: Urząd Miasta Krakowa, Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" na Białych Morzach w Krakowie oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Dom Duszpasterski Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kongres odbędzie się przy współpracy hoteli: Park Inn z Krakowa, Galaxy i Legend z Krakowa, Plus Q z Krakowa, Vienna House - Chopin z Krakowa, Mercure i Ibis - hotele De Silva z Częstochowy oraz Hotelu Imperiale z Oświęcimia. Sponsorami Kongresu są: Signal Iduna, Bank PeKaO SA oraz restauracja Wierzynek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konkresu: www.ICoRTaP.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.

Ernest Mirosław


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-07 13:10:22
miniaturka

Rekolekcje formacyjne Ruchu Equipes Notre- Dame pod nazwą „Reguła życia”.

22 małżeństwa zrzeszone w Ruchu Equipes Notre-Dame wzięły udział w rekolekcjach formacyjnych zatytułowanych „Reguła życia”, które w dniach 3-5 listopada br. odbyły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.
2017-11-07 13:34:24
miniaturka

Kraków: prezentacja książki „Młodość – projekt życia”

Po ŚDM najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, czy i jak nasza młodzież zaangażuje swoją młodość w przyszłość społeczeństwa i świata – powiedział kard. Dziwisz podczas prezentacji książki „Młodość – projekt życia”.
2017-11-07 13:55:40
miniaturka

Krzywy Róg: polscy saletyni apelują o wsparcie dla ubogich Ukraińców

Polscy księża apelują o wsparcie dla uciekających przed wojną na wschodzie Ukrainy. Dzięki wsparciu Polaków saletyni w Krzywym Rogu wydali przez pięć ostatnich miesięcy ok. 6,5 tys. posiłków.
2017-11-07 15:02:46
miniaturka

Abp Bronisław Dąbrowski – mąż stanu, który o innych mówił wyłącznie dobrze

7 listopada w Warszawie odbyła się konferencja „Abp Bronisław Dąbrowski – emisariusz Prymasa Tysiąclecia, orionista, duszpasterz” z okazji obchodów 100-lecia urodzin wieloletniego sekretarza generalnego KEP.
2017-11-07 15:25:06
miniaturka

KUL - konferencja w 5. rocznicę śmierci ks. prof. Józefa Kudasiewicza

Instytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na konferencję poświęconą pamięci Księdza Profesora Józefa Kudasiewicza, znakomitego biblisty, głosiciela Słowa Bożego i świadka wiary w 5. rocznicę jego śmierci.
2017-11-07 15:53:57
miniaturka

Papież u św. Marty: Bóg zbawia za darmo, chce naszej miłości

Nie traćmy zdolności odczuwania, że Bóg nas kocha, bo jeśli zdolność kochania można odzyskać, to ten, kto straci zdolność czucia się kochanym, straci wszystko. Wskazał na to Papież na Mszy w kaplicy Domu św. Marty.