Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-26 10:07
S. Zielińska / Paweł Kwaśniak

Homoindoktrynacja w szkołach? Apel Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny apeluje o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji w szkołach w Polsce. Jednocześnie Fundacja zaprasza szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Na piątek 26 października, środowiska homoseksualne zapowiedziały przeprowadzenie w niektórych szkołach w Polsce, deprawacyjnej akcji pod nazwą „Tęczowy piątek”. W jej ramach mają być prowadzone zajęcia oswajające młodzież z dewiacyjnymi zachowaniami seksualnymi.  

W związku z tym Centrum Życia i Rodziny apeluje do rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz organów prowadzących placówki, o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji.

Jednocześnie Fundacja zaprasza szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, www.szkola-przyjaznarodzinie.pl

Program jest realizowany poprzez:

- działania formacyjne skierowane do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegające na organizowaniu warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów (z oferty proponowanej przez organizatora lub własnych) podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowieka.

- nie propagowanie oraz podejmowanie działań uniemożliwiających propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci

Obecnie do programu przystąpiło już ok. 1 tys. placówek edukacyjnych w całym kraju.

Na stronie www.szkola-przyjaznarodzinie.pl oprócz informacji technicznych można znaleźć szereg projektów edukacyjnych rekomendowanych przez Centrum Życia i Rodziny do prowadzenia w szkołach. Mają one pomóc w przygotowaniu młodego pokolenia do odpowiedzialnego podejmowania roli żony, matki, męża i ojca w życiu dorosłym a co za tym idzie budowania szczęśliwych rodzin opartych na trwałym małżeństwie kobiety i mężczyzny. 

/-/ Paweł Kwaśniak

Prezes Centrum Życia i Rodziny


Źródło: Marta Ogonowska-Polkowska, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny/ www.czir.org


Podziel się tym materiałem z innymi: