Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-09 08:18
AC / Marek Raczkiewicz CSsR/ vaticannews.va

Hiszpania: Twoi biskupi towarzyszą ci

„Twoi biskupi towarzyszą ci” to tytuł programu, w którym wystąpili w niedzielę późnym wieczorem hiszpańscy biskupi. Do boleśnie doświadczonych w tych dniach rodaków zwrócili się z przesłaniem nadziei.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Program, transmitowany przez TV TRECE i radio COPE, obejrzało ponad milion osób.

Stale rosnąca liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa oraz nowe przypadki zakażeń, ograniczenia w przemieszczaniu się, utrudniony kontakt z bliskimi, zamknięte parafie i pytania o koniec pandemii nie napawają nadzieją. Stąd hiszpańscy biskupi postanowili skierować się bezpośrednio do społeczeństwa ze słowami otuchy, bliskości i modlitwy w tych trudnych chwilach. „Wiara i modlitwa dają nam siłę, aby nieść ten krzyż”, powiedział kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii. „Miejcie ufność, nie traćcie nadziei, nie lękajcie. Modlitwa zwycięży”, mówili biskupi César Franco z Segowii i Beltrán Ginés z Getafe. „W tej sytuacji módlmy się o uzdrowienie duszy i ciała”, apelował abp Demetrio Fernández z Kordoby. Biskupi podziękowali za solidarność, pomoc i wzajemne wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności padły pod adresem personelu medycznego. „Wydaje się, że Bóg jest nieobecny, ale bądźmy pewni, że nam towarzyszy”, podkreślił kard. Juan José Omella z Barcelony.

Blisko dwugodzinny program „Twoi biskupi towarzyszą ci” obejrzało ponad 1,1 mln osób. Jest to rekord TV TRECE. Z krótkim przesłaniem wystąpili wszyscy biskupi z wyjątkiem przebywających w szpitalu z powodu koronawirusa.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-08 14:50:34
miniaturka

Abp Jędraszewski: św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa

- Chrystusowe dłonie przybite do krzyża nie mogły unieść się w geście błogosławieństwa, ale pozostało Mu słowo - do Dobrego Łotra, do Matki i do Jana, do Ojca w niebie - pisze abp Marek Jędraszewski i zauważa, że w przypadku Papieża było na odwrót.
2020-04-08 15:09:45
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu do Żydów: tegoroczna Pascha przypomina o wartości braterstwa

- Tegoroczne wspomnienie wyjścia Izraela z niewoli Egiptu przypada w trudnym czasie pandemii, która stanowi dla nas pewną formę poddania dotychczasowej wolności nieznanym dotąd ograniczeniom - napisał abp Stanisław Gądecki w życzeniach skierowanych do wspólnoty żydowskiej z okazji święta Paschy.
2020-04-08 16:11:33
miniaturka

Franciszek: na krzyżu objawia się bóstwo Chrystusa

Prawdziwe oblicze Boga ujawnia się w Chrystusie na krzyżu – powiedział Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej transmitowanej przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego. W swojej katechezie papież nawiązał do kulminacji roku liturgicznego - Paschy Jezusa.
2020-04-09 08:30:23
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu mówi jak przeżyć Triduum Paschalne i Wielkanoc

To najważniejszy czas w roku dla każdego chrześcijanina – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2020-04-09 09:09:42
miniaturka

Liturgia Triduum Paschalnego w Watykanie

W tym roku Papież będzie sprawował liturgię Triduum Paschalnego przy prawie pustej bazylice św. Piotra. Również jej oprawa będzie bardzo skromna i powściągliwa.
2020-04-09 10:07:35
miniaturka

Wraca temat diakonatu kobiet

Papież powołał do życia nową Komisję ds. studiów nad diakonatem kobiet. Utworzenie tego grona ekspertów jest odpowiedzią Franciszka na postulaty, które zaistniały na ostatnim synodzie biskupów.